Лідер австрійських консерваторів Себастіан Курц заявив у вівторок, що він розпочне коаліційні переговори з ультраправою Партією свободи.
Після перемоги на парламентських виборах минулого тижня, на яких партія Курца здобула 31,5% голосів, виявилось, що для створення стабільного уряду їй потрібен партнер. Таких партнерів з відповідною кількістю голосів є два – Соціал-демократична партія і Партія свободи.
Курц, якому 31 рік, під час виборчої кампанії зайняв рішучу позицію щодо імміграції, близьку до позиції Партії свободи. Обидві партії вважають, що в 2015-16 роках країну затопила хвиля іммігрантів. Він закликав також до розірвання центристської коаліції.
Проте Народна партія опинилася перед серйозною проблемою. Партію свободи заснували у 1950 роках колишні нацисти.
Все-таки, на прес-конференції Курц заявив: «З цієї причини я вирішив запросити лілера Партії свободи Гайнца-Кристіана Штрахе і Партію свободи взяти участь у коаліційних переговорах».
Деякі європейські лідери висловили занепокоєння з приводу повернення до влади Партії свободи, яка вперше стала значною силою у 1090-х роках за лідерства Єрґа Гайдера, який вихваляв гітлерівську політику працевлаштування.
Останнім часом партія каже, що вона залишила позаду нацистське минуле, усуває зі своїх рядів членів з антисемітськими полядами і відмовилась від закликів про вихід Австрії з Європейського Союзу.
Тепер Курц підтримує політику Європейського Союзу, як і Штахе, вважає важливим скорочення податків, обмеження користей для іноземців.
Раніше Партія свободи висунула вимогу, щоб їй було передано контроль над Міністерством внутрішніх справ.
Як і у випадку зростання впливів Національного фронту, очоленого Марі Ле Пен, перед минулими президентськими виборами у Франції, перемога Курца в Австрії виникає запитання про відносини Австрії з Росією у зв’язку з американськими санкціями з приводу дій РФ в Україні та Сирії.
Вже в червні міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабрієль і тодішній канцлер Австрії Кристіан Керн заявили: «Ми не можемо погодитись з незаконними та екстериторіальними санкціями проти європейсьикх компаній». Захищаючи інтереси своєї економіки, деякі європейські країни хотіли вберегти свою промисловість, зокрема нафто-газову, від наслідків антиросійських санкцій.
Дивіться також: Корпорація Apple представила нову модель розумного телефона - iPhone Х
Your browser doesn’t support HTML5