Відомі законодавці від Демократичної та Республіканської партій США привернули увагу американських ЗМІ полярно протилежними оцінами перших 100 днів перебування Джо Байдена на посаді президента США.
Так конгресвуман-демократка Александра Оказіо-Кортез, яке є частиною лівого ("прогрессивісти" - прим. ГА) крила партії, заявила, що Байден "перевищив очікування".
"Байден заявив про плани зменшити навпіл викиди до 2030-го року, - відзначила Оказіо-Кортез. - Не думаю, що перебільшення сказати, що два роки тому ніхто і не подумав би, що Байден буде робити подібні заяви”.
У Республіканській партії звучать негативні оцінки.
"У свої перші 100 днів, Байден вдався по підміни. Обіцяв здійснювати управління на основі двопартійності. Насправді ж урядує як соцаліст", - заявив лідер республіканської меншості і Палаті представників Конгресу США Кевін Маккарті.
Раніше спільне опитування газети Washington Post і телекомпанії АВС News показало, що 52 відсотки дорослих американців позитивно оцінюють діяльність Байдена, у той час як 42 відсотки нею не задоволені. В опитуванні проведеному каналом NBC News ці показники - 53 відсотків і 39 відсотків, відповідно.
Опитування вказують на поділ ставлення до роботи президента США партійною приналежністю. Так опитування Washington Post-ABC News показало, що роботу Байдена схвалюють 90 відсотків демократів і лише 13 відсотків республіканців. Згідно з опитуванням NBC News, діяльність президента схвалюють 90 відсотків демократів, 61 відсоток незалежних і лише 9 відсотків республіканців.
Американське видання NPR опублікувало матеріал щодо виконання Байденом передвибочих обіцянок. Відзначається, що за винятком боротьби із коронавірусом, де рівень виконання обіцянок є значним, президент США ще далекий від повного виконання своїх цілей у таких сферах: іммігація, економіка, довкілля, расова рівність, та закордонна політика.
На сторінках видання The Washington Post, оглядач Генрі Ольсен ділиться думкою, що Байден у перші місяці роботи дав підстави говорити, що фокусується не так на відновленні економіки США, як на реалізації програми Демократичної партії, і цим ближчий до таких президентів США, як Клінтон та Обама, а не до Франкліна Рузвельта, чий успіх у відновленні економіки став основою успіху Демпартії на кілька десятиріч уперед.
Ольсен вказує на ознаки того, що дії Байдена не приваблюють до нього нових прихильників. "Його рейтинг у 52,7% - ише на 1,4% вище, ніж рівень підтримки у 51,3%, який він отримав у листопаді. Це найменше покращення у порівнянні із отриманими президентом голосами за кілька десятиріч, за виключенням надзвичайно непопулярного Трампа", - пише Ольсен.
"Байден пропонує нові масивні розширення влади уряду та витрати, які ближчі до втілення пріоритетів Демократичної партії, ніж до відновлення після пандемії", - відзначає оглядач, - "Історія вказує, що у демократів попереду важкі часи, якщо вони залишаться на цьому шляху".
Дивіться також: Як контрабандисти людьми спускають двох дітей з 9-метрової стіни на кордоні США з Мексикою. Відео прикордонної служби США
Your browser doesn’t support HTML5