Байден розпорядився, щоб уряд сприяв галузі штучного інтелекту у США

Центр обробки даних компанії Amazon у штаті Орегон

Президент США Джо Байден видав указ про сприяння швидшому створенню у Сполучених Штатах комп'ютерних центрів обробки даних та іншої інфраструктури для розробок штучного інтелекту.

Ми не дозволимо, щоб Америку обігнали...
Джо Байден

Байден, президентські повноваження якого вибігають за лічені дні, заявив, що розвиток і належне застосування штучного інтелекту матимуть глибокі наслідки для національної безпеки, а також можуть значно покращити життя американців.

Американські компанії зараз ведуть перед у розробках штучного інтелекту, але президент наголосив, що це лідерство не варто сприймати як даність і що потрібно звертати увагу на світову конкуренцію та інші обставини.

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван в нещодавньому інтерв’ю NewYork Times назвав збереження технологічного лідерства Сполучених Штатів одним з головних завдань уряду разом з питаннями безпеки.

Дивіться також: Штучний інтелект є найбільшою загрозою сучасності - радник з нацбезпеки США Салліван

Президентський указ зобов’язує американські урядові служби працювати над використанням об’єктів у федеральній власності, над спрощенням видачі необхідних дозволів і над допомогою у підключенні до національної енергомережі тощо.

“Ми не дозволимо, щоб Америку обігнали у будівництві, коли йдеться про технологію, яка визначає майбутнє. Також нам не можна жертвувати важливими вимогами щодо довкілля та спільних намагань захищати чистоту повітря і води”, - йдеться в президентській заяві.

Нові правила вимагають, щоб міністерства оборони та енергетики обрали принаймні по три місця кожне, де приватні компанії могли б споруджувати центри обробки даних для штучного інтелекту.

Уряд США здаватиме землю в оренду, але компанії повністю володітимуть тим, що вони споруджуватимуть.

Адміністрація Байдена нещодавно запропонувала нові обмеження на експорт комп'ютерних мікросхем, які використовують для штучного інтелекту.

Дивіться також: НАТО посилює патрулювання у Балтійському морі для захисту критичної інфраструктури