Президент США Джо Байден зустрівся з президентом Фінляндії Саулі Нійністе, у Вашингтоні, в п’ятницю, 4-го березня, 2022 р. Як повідомляють на сайті Білого Дому, лідери обговорили зміцнення двосторонніх відносин та забезпечення оборони і стримування у Північній Європі.
"Це не тільки напад на Україну, це напад на безпеку Європи та на глобальний мир і стабільність".Джо Байден, президент США
"Фінляндія є важливим партнером Сполучених Штатів, сильним партнером у сфері оборони та партнером НАТО. Особливо у зміцненні безпеки в районі Балтійського моря", - заявив президент США, під час формальної частини зустрічі із лідером Фінляндії.
Важливою темою Білий Дім назвав трансатлантичну координацію для притягнення Росії до відповідальності за її військове вторгнення в Україну. Обговорили й безпекову та гуманітарну допомогу Україні.
"Це не тільки напад на Україну, це напад на безпеку Європи та на глобальний мир і стабільність.
Ми прагнемо допомогти Україні, захистити себе і підтримати гуманітарні потреби України та її народу. Ми скоординовані у всьому: від санкцій до контролю за експортом і ширших глобальних питань енергетики, безпеки, клімату та прав людини", - наголосив американський лідер.
"Приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО матиме серйозні військово-політичні наслідки, які вимагатимуть кроків у відповідь від нашої країни"Марія Захарова, офіційна представниця МЗС РФ
Президенти взяли на себе зобов’язання розпочати процес, який зміцнить співробітництво між США та Фінляндією у сфері безпеки. А також обговорили важливість політики відкритих дверей НАТО.
Нагадаємо, що наразі Фінляндія є єдиною країною Євросоюзу із власними кордонами з РФ, яка немає членства в НАТО.
Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг запропонував Швеції та Фінляндії взяти участь у віртуальному екстреному саміті, присвяченому російській війні в Україні.
Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін вже заявила на засіданні місцевого парламенту, що країна готова приєднатися до НАТО, якщо постане питання національної безпеки.
В МЗС РФ прокоментували ймовірне членство Фінляндії та Швеції в НАТО. За словами речниці відомства Марії Захарової, таке рішення потягне “серйозні військово-політичні наслідки”.
"Очевидно, що приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО, яке є насамперед, як ви чудово розумієте, військовим блоком, матиме серйозні військово-політичні наслідки, які вимагатимуть кроків у відповідь від нашої країни (РФ)", - заявила Захарова під час брифінгу.
У статті використано матеріали "Газета.ру".
Your browser doesn’t support HTML5