Президент США Джо Байден закликав демократів і республіканців об'єднатись для протидії зловживанням з боку провідних IT-компаній, зокрема незаконному збору даних користувачів, дискримінації та порушенні прав дітей і меншин онлайн. Про це йдеться у колонці авторства глави Білого дому для The Wall Street Journal.
"Американська індустрія технологій є найбільш інноваційною у світі. Я пишаюся тим, чого вона досягла, і багатьма талановитими, відданими людям, які щодня працюють у цій галузі, - пише Байден. - Але, як і багато американців, я стурбований тим, як деякі працівники галузі збирають, передають і використовують наші найбільш особисті дані, поглиблюють екстремізм і поляризацію в нашій країні, змінюють умови нашої економіки, порушують громадянські права жінок і меншин і навіть поставити під загрозу наших дітей".
"Соціальні мережі та інші платформи дозволили образливу та навіть злочинну поведінку, як-от кіберпереслідування, сексуальну експлуатацію дітей, порнографію без згоди та продаж небезпечних наркотиків", - зауважено у статті. Також там ідеться про ймовірне придушення технологічними гігантами менших бізнесів і зловживання компаніями приватних даних для власного збагачення.
У колонці президента йдеться про те, що Білий дім розробляє нові правила конфіденційності комерційних даних, бореться із алгоритмічною дискримінацією захищених груп, збільшує фінансування антимонопольних органів для технологічної галузі (яку у США називають Big Tech) та працює над тим, щоб зробити онлайн-безпеку пріоритетом.
Your browser doesn’t support HTML5
При цьому Байден закликав законодавців з обох партій діяти, щоб "притягнути до відповідальності великі технологічні корпорації": захистити конфіденційність користувачів, зокрема, дітей, запобігати дискримінації, сексуальній експлуатації та кіберпереслідуванню.
Як пише Reuters, і республіканці, і демократи протягом кількох років вивчають різні аспекти технологічного сектору, в основному погоджуючись щодо існування значних проблем зі провідними ІТ-компаніями, як-то Google, Facebook та інші, однак вони в основному не погоджуються щодо способів розв'язання цих проблем.
Зокрема, проти компанії Google у суді зараз розглядається урядовий позов щодо того, що у техніці компанії Apple пошуковик Google використовується за замовчуванням, що може порушувати американські антитрастові закони.
У статті використано матеріали Reuters