США відправлять оборонну допомогу Україні найближчими годинами, заявив президент Джо Байден після підписання закону, де зокрема передбачено понад 60 мільярдів доларів для Києва.
буквально у наступні кілька годин ми почнемо надсилати оснащення до України
"Я переконаюсь у тому, щоб відправлення почались негайно, буквально у наступні кілька годин ми почнемо надсилати оснащення до України: для систем ППО, артилерії, систем залпового вогню та броньовані транспортні засоби", - повідомив глава Білого дому у зверненні до американців.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати уже готують перший пакет військової допомоги Києву на 1 мільярд доларів, щойно документ про фінансування підтримки України стане законом.
Він включатиме транспортні засоби, боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Stinger, додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів, протитанкові боєприпаси для протитанкових ракетних комплексів TOW і Javelin.
Водночас сенатор США від Демократичної партії Марк Ворнер днями припускав, що Україна достатньо швидко отримає не лише боєприпаси, але і далекобійну артилерію ATACMS: "Наскільки я знаю, адміністрація минулі два місяці готувалась надати ATACMS. Це закріплено законом".
Закон про допомогу Україні передбачає рекомендацію адміністрації передати Україні установки ATACMS з дальністю до 300 кілометрів. Остаточно це питання виноситься на розсуд президента США.
Головне зараз – швидкість
Раніше президент України Володимир Зеленський подякував американським законодавцям, президенту Байдену і "усім американцям, які продовжують підтримувати Україну та усвідомлюють, що історичне значення цього законопроєкту виходить за межі політики".
Він також додав: "Головне зараз – швидкість. Швидкість реалізації домовленостей із партнерами про постачання зброї для наших воїнів. Швидкість подолання всіх російських схем обходу санкцій. Швидкість пошуку політичних рішень для того, щоб захистити життя від російського терору".
Дивіться також: Сандерс пояснив, чому не голосував у Сенаті за фінансування для України