Впливові видання New York Times та Bloomberg зв'язку Байдена з Україною присвятили цілу серію матеріалів. Не обійшли ані того, що близькість сина віце-президента США Гантера Байдена до сумнівних оборудок в Україні кидає тінь на палкі заклики Байдена-батька побороти там корупцію.
"НАША ЛЮДИНА" У БІЛОМУ ДОМІ
Довіра до антикорупційних закликів віце-президента США може зменшитись через те, що його син Хантер пов'язаний із однією із найбільших газових компанії України Burisma Holdings
"Віце-президент США провів два дні у Києві переконуючи українців, що про агресію Росії проти України не забуто, у час коли у США всі говорять про Дональда Трампа, Обама та інші світові лідери коцентруються на подоланні терористичного угрупування "Ісламська держава" у Сирії та Іраку та його радикалізованих послідовників по всьому світу, включно із самими США", - пише видання.
У своїй промові у Раді Байден атакував "ракову пухлину" корупції , яка не дає Україні стати успішною демократією, але практично він закликав Україну зберігати стабільність
"Довіра до антикорупційних закликів віце-президента США може зменшитись через те, що його син Гантер пов'язаний із однією із найбільших газових компаній України Burisma Holdings та її власником Миколою Злочевським, колишнім міністром екології в уряді президента Януковича, якого було вичавлено із країни", - пише Райзен.
“Якщо поглянути на ситуацію із Гантером Байденом, з одного боку треба віддати належне його батьку за антикорупційні заклики, але я думаю, на жаль, це (місце роботи Гантера Байдена - прим. ГА) дає сигнал щодо США, у які хочуть вірити чимало країн, а саме, що Америка лицемірна у цих питаннях", - заявив Едвард Чоу з впливового аналітичного центру CSIS.
“Хочу вірити, що хтось з наближених до віце-президента провів комплексну перевірку правових аспектів цієї ситуації. Маю сказати, що сподіваюсь, що це відбулось. Сподіваюсь, що була якась оцінка ситуації, бо на моє переконання віце-президент зробив гарну роботу озвучивши в Україні заклик до боротьби із корупцією, і було би прикро побачити, як щось зводить це нанівець", - заявив виданню Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні та експерт впливового аналітичного центру Brookings Institution.
БАЙДЕН ХОЧЕ ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ БЕЗ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВЛАДИ, ЯКА Є ЇЇ ПРИЧИНОЮ?
Натомість інші вважають, що уся місія Байдена до України, включно із його емоційною промовою, мала суто символічну цінність.
Суть: США хочуть, щоб Україна створювала якомога менше проблем
"Промова Байдена у Раді пролунала після зустрічей з українськими посадовцями, на яких віце-президент, помічниця держсекретаря Вікторія Нуланд та посол США Джеффрі Пайєтт просували дуже помірковану лінію: лишіть при владі охоплений проблемами уряд та працюйте над виконанням Мінських угод з Росією, щоб закінічити війну на сході. Суть: США хочуть, щоб Україна створювала якомога менше проблем", - пише Бершидський.
"У своїй промові у Раді Байден атакував "ракову пухлину" корупції , яка не дає Україні стати успішною демократією, але практично він закликав Україну зберігати стабільність, а значить зберегти корумповану систему, у якій посіпаки голови уряду та президента ділять між собою доступ до все ще багатьох можливостей доїти нещасну країну", - гостро резюмує ситуацію в Україні Бершидський.
Оглядач вважає - відмова США від "перезавантаження" в Україні означає, що там нічого не зміниться.
Дивіться також: Росія має перевагу над НАТО на сході та півночі Європи, і ось, як це виправити - військовий експерт
Your browser doesn’t support HTML5