Білий дім: Байден закликає покласти законопроєкт з допомоги Україні йому на стіл

Президент США Джо Байден закликає якнайшвидше покласти законопроєкт з допомоги Україні на його стіл для підпису. Фото: AP, речниця Білого дому Карін Жан-П'єр

Президент США Джо Байден закликає Палату представників Конгресу США проголосувати за законопроєкт, що передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню та якнайшвидше покласти цей законопроєкт на його стіл для підпису. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у Білому домі у вівторок 13 лютого.

“Президент закликає Палату представників негайно покласти цей закон йому на стіл для підпису. Ціна бездіяльності зростає з кожним днем. Лідерство Америки має значення, і світ спостерігає. Спостерігає за тим, що робитимуть республіканці із Палати представників”, – заявила Карін Жан-П'єр.

Ціна бездіяльності зростає з кожним днем. Лідерство Америки має значення, і світ спостерігає.
Карін Жан-П'єр

За словами речниці Білого дому, законопроєкт дозволить українському народу “захиститися від постійних жорстоких і неспровокованих атак Росії, а також забезпечить Ізраїль усім необхідним, щоб вони захистили свій народ від терористів ХАМАСу”. У Білому домі підкреслюють, що також передбачена доставка гуманітарної допомоги, яка “врятує життя вразливим категоріям людей у всьому світі, включно із невинними палестинськими цивільними, які страждають у секторі Газа та не мають нічого спільного із ХАМАСом”.

Американський Сенат схвалив законопроєкт, що передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Пакет включає загальне фінансування обсягом 95,34$ млрд. Приблизно 60$ млрд з цієї допомоги передбачено для України. Голосування відбулось зранку 13 лютого, після того, як сенатори консервативного спрямування Ренд Пол та Майк Лі багато годин виголошували критику законопроєкту, застосовуючи техніку затягування розгляду, відому як "філібастер".

Радник Білого дому з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі на брифінгу у Білому домі у вівторок наголосив, що Білий дім дякує Сенату за прийняття законопроєкту та двопартійне лідерство. Кірбі підкреслив, що настав час діяти для Палати представників.

“Що буде якщо ми цього не зробимо? Це буде повідомлення не лише союзникам і партнерам, а й потенційним супротивникам так само, що не можна розраховувати на Сполучені Штати, що ми не зацікавлені в тому, щоб бути лідером на світовій арені, оскільки ми не зможемо дотримуватися своїх зобов’язань перед союзниками та партнерами”, – додав радник Білого дому з питань комунікацій у сфері національної безпеки.

Для того, щоб стати законом, законопроєкт має схвалити Палата представників і підписати президент США.

Ввечері в понеділок законопроєкт розкритикував спікер Палати представників США Майк Джонсон. "Америка заслуговує на більше ніж сенатський статус-кво", - йдеться в заяві Джонсона. Він нарікнув, що законопроєкт не містить імміграційної реформи, хоча раніше і виступив за розділення пакету на окремі законопроєкти щодо безпекової допомоги та щодо кордону.

Дивіться також: Сенат США затвердив законопроєкт з допомоги Україні

Дивіться також: Сенат США затвердив законопроєкт з допомоги Україні