Близько 96% безпекової, економічної та гуманітарної допомоги, яку Сполучені Штати виділили для України – вже використано. На цьому наголосив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі під час брифінгу у Білому домі в середу, 8 листопада.
“Якщо рахувати від загальної суми коштів, які були надані Україні з початку війни, а це понад 60 мільярдів доларів, і це не лише безпекова допомога, це економічна, фінансова допомога та гуманітарна допомога – ми використали приблизно 96% того, що залишилось”, – говорить Джон Кірбі.
Міноборони має приблизно до 1,1 мільярда доларів для поповнення запасів до зими.Джон Кірбі
Він закликав Конгрес США схвалити запит на додаткову допомогу для України. За словами координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США, використано понад 90% коштів для безпекової допомоги для України. “Міноборони має приблизно до 1,1 мільярда доларів для поповнення запасів до зими. Отже, ця злітно-посадкова смуга стає коротшою, і тому нам потрібно схвалити цей додатковий запит”, – додав Кірбі.
Посадовець зауважив, що попри менші ніж сподівались здобутки під час контрнаступу, адміністрація президента США Джо Байдена переконана, що ЗСУ вдасться повернути територію. “Українці вам першими скажуть, що вони не просуваються і не просунулись в цьому контрнаступі настільки, як хотілося б”, – заявив Кірбі.
Також він наголосив, що потрібно продовжувати надавати Україні безпекову допомогу, щоб українські сили могли максимально використати час, який у них залишився, до того, як погода почне погіршуватись і їм буде важче просуватись.
“На запитання чи вірить президент, що вони можуть це зробити – безперечно. Ми віримо, що вони зможуть відвоювати свою територію. Я думаю, що їх недооцінили з самого початку цього конфлікту. Вони здатні, вони сильні, сміливі. У них добре командування і контроль”, – зауважив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США.
Нагадаємо, що у вівторок 7 листопада під час брифінгу заступник речника Держдепу США Ведант Пател наголосив, що жодних перемовин щодо завершення війни в Україні не відбудеться без участі України. Він сказав, що у Держдепі не знають про жодні розмови з Україною про переговори, окрім розмов про "формули миру", які обговорювались на багатьох зустрічах. “Ведення будь-яких переговорів залежить від України, як ми зазначали вже багато разів.
Нічого не відбудеться про Україну без участі України”, – заявив Ведант Пател. За словами заступника речника Держдепу США, Кремль не має жодного інтересу в переговорах чи закінченні війни в Україні. “Ми продовжуємо бути відданими підтримці наших українських партнерів”, – додав він.
Дивіться також: У Конгресі США говорили про ризики скорочення підтримки України, підготовку до зими та дискутували про ідею перемовин для припинення війни
Дивіться також: У Конгресі США говорили про ризики скорочення підтримки України, підготовку до зими та дискутували про ідею перемовин для припинення війни