Сполучені Штати Америки приймуть до 100 000 українців та інших вимушено переміщених осіб, які тікають від війни в Україні. Про це у четвер повідомив Білий дім.
Як повідомляють ЗМІ, США планують використати програми возз'єднання родин, прийому біженців, імміграційні та неімміграційні візи, та ін. інструменти.
США також повідомляють про виділення додатково мільярда доларів на гуманітарну допомогу біженцям з України у сусідніх із нею країнах.
"Ці кошти нададуть продукти харчування, прихисток, чисту воду, медикаменти та інші види допомогу", - відзначає Білий дім.
За результатами опитування YouGov оприлюдненого на початку місяця, у США, 54% опитаних підтримують прийом біженців з України Америкою.
США також додатково виділять 320 мільйонів доларів на захист демократії та прав людини Україні та країнам-сусідам. Частиною цієї ініціативи стане підтримка зусиль щодо документації та збереження доказів потенційних воєнних злочинів скоєних в Україні.
Пріоритетам допомоги США Україні та регіону також названо захист дітей та вразливих груп, посилення системи охорони здоров'я, захист глобальною продуктової безпеки.
"Ми залишаємося відданими тому, щоб гарантувати, що постраждалі від агресії президента Путіна, особливо вразливі групи такі як жінки, діти, лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери та інтерсекси (ЛГБТКІ+), та люди з особливими потребами, мали доступ до їжі, чистої води, прихистку, та медичного догляду. На додачу до допомоги людям, які потребують допомоги, всередині України, ми підтримуємо зусилля сусідів України та ЄС прийняти та розмістити мільйони біженців. І ми виконаємо свою частку, щоб привітати українців у США", - відзначає заява Білого дому.
Повідомляється, що з початку війни Україну залишили щонайменше 3,5 мільйона осіб.
Як заявив 20-го березня Верховний комісар ООН з питань біженців Філіппо Гранді, 10 мільйонів людей вже стали або біженцями з України, або вимушеними переселенцями всередині країни.
"Ті хто ведуть війну будь-де у світі несуть відповідальність і за страждання цивільних, які вимушені тікати із своїх будинків", - твітував Гранді.
У статті використано матеріали Reuters, NPR, AP.
Your browser doesn’t support HTML5