Блінкен прозвітував як Держдеп підтримує людей з інвалідністю у світі, зокрема в Україні 

Державний секретар США Ентоні Блінкен. Фото: Tierney CROSS/AFP

У світі налічується 1,3 мільярда людей з інвалідністю, це близько 16% світового населення. Втім люди з обмеженими можливостями рідко залучені до суспільних дискусій чи розв'язання критичних питань. Про це під час заходу 4 листопада говорив держсекретар США Ентоні Блінкен у своїй доповіді “Права людей з обмеженими можливостями у зовнішній політиці”.

Під час події у Державному департаменті дискутували, як можна використовувати дипломатію для формування більш інклюзивного світу.

Більша частина людей з обмеженими можливостями живуть в країнах, які постраждали від масових конфліктів, наголосив Блінкен. Втім, за його словами, більшість мирних угод не передбачають інтересів людей з інвалідністю.

“Лише близько 6% досягнутих мирних угод насправді стосуються людей з обмеженими можливостями”, - зауважив Блінкен.

Тож щоб додати права людей з обмеженими можливостями до стратегії американської зовнішньої політики, Держдеп створив низку програм із підтримки людей з інвалідністю по всьому світі.

“Підтримуючи Україну проти російської агресії, ми працюємо над тим, щоб задовольнити потреби людей з обмеженими можливостями, щоб покращити доступ до медичної допомоги, включно з наданням протезів людям, які втратили кінцівки. Ми також працюємо, щоб підтримати Україну під час її відбудови, зокрема, допомагаємо сформувати найкращі практики для громади та забезпечити незалежні житлові умови”, - розповів Ентоні Блінкен.

У травні цього року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало ґрант на 150 тисяч доларів компанії Esper Bionics, що виготовляє інноваційні роботизовані протези для українських ветеранів. Зокрема, кошти мали забезпечити 20 нових робочих місць в компанії та збільшити обсяги продажів.

А у липні цього року агенція USAID започаткувала в Україні програму “Реабілітація для України” (Rehab4U), яка триватиме до 2029 року і має на меті забезпечити фінансування якісних послуг фізичної реабілітації в українській системі охорони здоров’я.

Цільовими групами програми є українці, що потребують реабілітації - особи з інвалідністю, постраждалі цивільні, жертви російського полону, ветерани, реабілітаційний персонал, освітні заклади з підготовки реабілітологів, державні та регіональні органи влади України.

Ентоні Блінкен також розповів, що у Кенії Держдепартамент співпрацює з компанією Coca-Cola над програмою, де навчають жінок з обмеженими можливостями вести власний бізнес у роздрібній торгівлі. Через цю програму вони також можуть домовитися про кращі угоди від продажу продуктів Coca-Cola для розвитку власного бізнесу.

А у Шрі-Ланці для розвитку більш інклюзивної демократії США профінансували створення нових знаків у мові жестів на позначення термінів, пов’язаних із виборами та голосуванням. Цих знаків навчали посадовців, які працювали на виборах, та перекладачів мови жестів. Раніше у Шрі-Ланці люди з вадами слуху не могли голосувати через бар’єри в комунікації.

Крім того, на саміті G7 цього року в Італії за організації Держдепу США вперше було проведено міністерську зустріч на тему інклюзивності та інвалідності.

Дивіться також: Рютте заявив, що НАТО будує "міст для членства" України. Шольц не бачить потреби в нових рішеннях