Допомогу Україні у Новому році обговорили телефоном держсекретар США з очільниками МЗС Британії, Франції та Німеччини. Про це повідомила пресслужба Держдепартаменту США.
Сторони також порушили питання гуманітарної ситуації в Газі.
"Держсекретар Блінкен підкреслив прихильність США створенню незалежної палестинської держави. Міністр засудив напади хуситів на комерційні судна, що працюють у Червоному морі, і закликав усіх партнерів співпрацювати для підтримки безпеки на морі", - повідомили у Держдепі.
"Розмовляв сьогодні з міністрами закордонних справ Колонною, Бербок та Кемероном про зусилля щодо врегулювання гуманітарної кризи в Газі, запобігання подальшій ескалації конфлікту та обговорення ключових зобов'язань перед Україною на 2024 рік", - повідомив Ентоні Блінкен у мережі Х (раніше Twitter).
Також 21 грудня глава МЗС Британії Девід Кемерон відвідує місто Аль-Аріш біля кордону Єгипту та Гази. Його мета, серед іншого, - збільшити кількість маршрутів для доставлення допомоги палестинському населенню, - повідомляє МЗС Британії.
19 грудня Кемерон відвідував Францію та Італію, де закликав колег продовжити підтримку України в її захисті за допомогою військових, гуманітарних та економічних засобів.
Напередодні Україна та Британія підписали низку оборонних торговельних угод, щоб "посилити стійкість оборонних промислових об’єктів в Україні", - повідомляється на сайті Міністерства оборони Британії.
Зокрема, Міноборони України уклало трирічний контракт з аерокосмічною британською компанією Babcock щодо підтримки та обслуговування українських протимінних кораблів "Черкаси" та "Чернігів" для ВМС України, а в Києві створять офіс цієї компанії.
Компанії BAE Systems та AMS Integrated Solutions за новою угодою зможуть надавати підтримку з обслуговування артилерійських систем ЗСУ, які Україна отримала від Британії, на території України, в центрах техобслуговування, де працюють українські інженери.
А компанія Thales підписала меморандум про взаєморозуміння з українським підрозділом безпілотних систем Aerodrone. Сторони мають намір створити інженерне забезпечення для дронів, об'єднавши українські та ірландські системи.
Дивіться також: Японія вже цього тижня може дозволити США надсилати японські системи Patriot до Європи - ЗМІ