Керівники закордонних відомств США та України обговорили важливість надання Києву систем ППО та схвалення допомоги Конгресом.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся із державним секретарем США Ентоні Блінкеном на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи (G7), що проходить на італійському острові Капрі.
"Ми детально розглянули наші спільні глобальні зусилля, щоб якнайшвидше отримати в Україну більше систем ППО Patriot і ракет. Я ціную зусилля міністра Блінкена сприяти прийняттю необхідних рішень", – написав у мережі X Кулеба.
Держсекретар Блінкен наголосив, що США залишаються відданими підтримці України, яка бореться з російською агресією, і закликав Конгрес ухвалити додаткову допомогу Україні.
"Держсекретар підтвердив підтримку Сполученими Штатами України у той час, як вона захищає свій суверенітет і територіальну цілісність проти тривалої жорстокої агресії Росії, включаючи нещодавні напади на енергетичну інфраструктуру України, і закликав Конгрес негайно прийняти запит президента на додаткове фінансування", – йдеться в офіційному повідомленні Держдепу за результатами двосторонньої зустрічі.
Жодна країна не може боротися, не маючи світла вдома, на заводах, для інтернетуЖозеп Боррель
Питання допомоги Україні та криза на Близькому Сході – ключові теми, які обговорюють міністри закордонних справ Групи Семи на Капрі.
Глава зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Жозеп Боррель, який відвідує зустріч закликав країни ЄС передати системи протиповітряної оборони Києву, щоб допомогти Україні захистити свої міста від атак Росії.
«Інакше електроенергетичну систему України буде знищено. І жодна країна не може боротися, не маючи світла вдома, на заводах, для інтернету, для всього», — цитує Борреля агенція Reuters.
Раніше міністр закордонних справ України дорікнув західним країнам за різний підхід у допомозі Ізраїлю та Україні. Мовляв, коли Іран напав на Ізраїль західні країни збивали ворожі ракети, у випадку з російсько-українською війною такої допомоги не було.
"Стратегія наших партнерів в Ізраїлі, здається, полягає в запобіганні пошкоджень та смерті... В останні місяці стратегія наших партнерів в Україні, здається, полягає в допомозі відновитися від пошкоджень», — сказав напередодні переговорів на Капрі Кулеба, якого цитує Reuters.
Як повідомляв Голос Америки, Державний департамент відповів на цей закид з Києва, сказавши, що США мають різний ступінь партнерства з Україною та Ізраїлем.
Речник Держдепу Метью Міллер наголосив на тому, що відносини США та Ізраїлю тривають десятки років, в тому числі на безпековому рівні. США надавали Ізраїлю пряму оборонну допомогу не тільки протягом останніх двох років, а протягом десятиліть, зауважив Міллер. Посадовець також підкреслив тісні зв’язки між збройними силами обох країн.
“Ізраїль – потужний союзник НАТО поза альянсом. Україна знаходиться в іншій позиції, і ми не мали схожих домовленостей з Україною до безпосередньо війни”, – зауважує Міллер.
Дивіться також: Держдеп відреагував на заяви Зеленського: Україна знаходиться у відмінній від Ізраїлю позиції