Москва та Пекін поглиблюють військову співпрацю. Про це державний секретар США Етоні Блінкен заявив напередодні під час віртувальної зустрічі Консультативного комітету США-Японія за участі міністра оборони США Остіна, міністра закордонних справ Японії Йосімасу Хаяші, та міністра оборони Японії Кіші Нобуо.
"Китай та Росія продовжують порушувати міжнародні норми - на суходолі, у космосі, та кіберпросторі. Провокативні дії Пекіна продовжують підвищувати напругу у Тайванській протоці, та у Східному- та Південнокитайському морях. Накопичення сил Росією на кордонах України та її все більш жорстка риторика не лише загрожують суверенітету та територіальній цілісності України, а також і миру та стабільності у Європі. І Пекін та Москва поглиблюють свою військову співпрацю", - заявив Блінкен.
Дипломат назвав дії Москви та Пекіна загрозою світовому порядку. За його словами, для відповіді на подібні загрози, США та Японія мають не лише посилити наявні інструменти, але і розробити нові.
Раніше російське видання "Фонтанка.ру" оприлюднило інтерв'ю з головою Московського центру Карнегі Дмитром Треніним, на думку якого, зміцнення зі збройними силами Китаю та розвиток координації у військовій сфері між Москвою та Пекіном може бути частиною "військово-технічної" відповіді Росії у разі, якщо переговори між Росією та США зайдуть у глухий кут.
"Якщо переговори зайдуть у глухий кут, або закінчаться провалом, з боку Росії будуть кроки, про які Москва попереджала, хоча і не конкретизувала. Швидше за все, відповідь Росії буде не військовою, а військово-технічною. Це передбачає розгортання тих чи інших видів озброєнь, у тому числі нещодавно випробуваних, у чутливих для США регіонах та акваторіях; розміщення російських військових контингентів та озброєнь на тих чи інших нових територіях; зміцнення російсько-білоруського військового союзу; розвиток координації та зміцнення взаємодії зі збройними силами Китаю тощо.", - наводить слова Треніна видання.
Як відомо, Росія вимагає від США юридичних гарантій нерозширення НАТО на Україну та ін. У грудні президент Росії Путін наполягав, що Москва вимагає негайної реакції на її вимоги і не сприйме намагання їх "заговорити".
Путін також заявляв, що у разі продовження "явно агресивної лінії" Заходу, Росія буде вдаватись до "військово-технічних заходів".
У статті використані матеріали Фонтанка.ру
Дивіться також: Чого очікувати від важливого року у двосторонніх американсько-українських відносинах?
Your browser doesn’t support HTML5