Державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив відданість адміністрації Байдена "успіху України" у протистоянні російській агресії.
У п'ятницю на пресконференції у Нью-Йорку, де проходила Генеральна асамблея ООН і де відбувалася частина зустрічей президента України Володимира Зеленського з керівництвом США, Блінкен сказав, що Америка значно збільшила підтримку України, оголосивши про пакет допомоги вартістю понад 8 мільярдів доларів.
"Ми зробили важливі кроки, щоб підтримати народ України, який продовжує захищатися від російської агресії, що триває, і продовжує відстоювати свій суверенітет і незалежність, своє право вирішувати своє власне майбутнє", – сказав Блінкен, додавши, що цих грошей має вистачити до завершення каденції нинішньої адміністрації.
Блінкен сказав, що адміністрація тепер вивчає "План перемоги", який президент України Володимир Зеленський представив президенту США Джо Байдену під час їхньої зустрічі у Білому домі у Вашингтоні.
Відповідаючи на запитання про те, чи Київ отримав, чи отримає в майбутньому дозвіл на використання західної зброї для завдання ударів по військових об'єктах вглиб Росії, Блінкен відповів, що адміністрація та партнери України тепер вивчають подробиці цього плану і, за потреби, розглядають "додаткові дії", щоб допомогти українцям досягти перемоги.
"Ми дуже ретельно це вивчаємо, включно з тим, що ми або інші партнери України повинні були б зробити, – якщо потрібно, – додаткові дії, щоб допомогти їм досягти цього успіху", – сказав Блінкен.
Він наголосив, що президент Байден "дуже чітко заявив, що він відданий успіху України".
"Він також прагне переконатися, що вони мають те, що їм потрібно для ефективного захисту. Я говорив це багато разів і скажу знову, кожен крок на цьому шляху ми пристосовували та адаптували до потреб, і я переконаний, що ми продовжуватимемо це робити", – додав Блінкен.
Підтримка України в ООН
Голова американської дипломатії також наголосив, що боротьба України за справедливість має підтримку світової спільноти.
"На Раді Безпеки у вівторок переважна більшість країн засудили жорстоку загарбницьку війну Росії та закликали до справедливого та тривалого миру на основі Статуту Організації Об’єднаних Націй", – нагадав Блінкен.
На його переконання, вирішальне значення для цього має тиск на Іран, Північну Корею та Китай, який є ще одним постійним членом Ради Безпеки ООН.
За словами Блінкена, вони мають "припинити надавати зброю, артилерію, техніку та іншу підтримку, яку Путін використовує для руйнування українських будинків, енергетичних мереж та портів".
Як писав раніше Голос Америки, у середу, 25-го вересня, Блінкен заявив на засіданні Ради Безпеки ООН, що Радбез може покласти край "путінській війні" та зміцнити міжнародні правила, які гарантують міжнародну безпеку, якщо негайно відреагує на співпрацю Росії з Північною Кореєю та Іраном, яка зростає.
Також, як сказав Блінкен, Радбез ООН має прагнути "миру, який підтримує, а не підриває основні принципи ООН".
За його словами, справедливий і міцний мир має підтверджувати принципи суверенітету, територіальної цілісності та незалежності, зберігати право України обирати власний шлях, майбутнє та союзників, сприяти відбудові та відновленню країни.
Всі інші варіанти мирних планів, де не згадується Статут ООН, зазначив держсекретар, лише винагородять агресію Путіна і дозволять йому відпочити, переозброїтися та знову вдертися в Україну.
Дивіться також: Світові лідери підтримали Україну у своїх промовах на Генасамблеї ООН