Україні доведеться ухвалити важкі, але важливі, рішення щодо подальшої мобілізації до війська. Про це у Брюсселі під час пресконференції заявив Державний секретар США Ентоні Блінкен.
"Це критично, тому що навіть маючи гроші, навіть маючи боєприпаси, на передовій повинні бути люди, щоб впоратися з російською агресією, Україні доведеться ухвалювати важкі рішення щодо подальшої мобілізації, але це необхідні рішення", - сказав Блінкен за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.
"Наприклад, залучати молодих людей до боротьби, ми вважаємо, багато хто з нас вважає, що це необхідно. Зараз 18-25-річні люди не беруть участі в боротьбі", – сказав він.
Блінкен наголосив, що у партнерів України є зобов’язання щодо кожної людини, кожного солдата, якого мобілізує Україна.
"Ми зобов’язуємося переконатися, що вони мають підготовку та обладнання, необхідні для ефективного захисту країни", - сказав Блінкен.
Держсекретар США запевнив, що союзники по НАТО прагнуть прискорити шлях України до альянсу і забезпечити її всіма необхідними для цього ресурсами.
"Україна йде універсальним шляхом до членства в НАТО, але ми зосереджені на цьому практично. Ми створили спеціальне командування НАТО, метою якого є допомогти Україні прискорити цей шлях до членства. Однією з речей, на якій ми зосередилися, було забезпечення того, щоб це командування було повністю забезпечене ресурсами. І тепер країни активізувалися, щоб переконатися, що вони мають людей на місці, щоб зробити командування оперативним", - сказав Блінкен.
Він додав, що ці практичні зусилля разом з реформами, які Україна продовжує проводити, просуне її до членства в альянсі.
За словами Блінкена, союзники зосереджені на кількох практичних конкретних речах, щоб переконатися, що Україна має гроші, ресурси, які їй потрібні, щоб підтримувати свою економіку та оборону.
"Зараз нам вдалося на основі російських заморожених активів виділити Україні 50 мільярдів доларів, які надійдуть найближчими тижнями, як від Сполучених Штатів, так від з Європи, і які підтримають Україну на деякий час у наступному році", - сказав він.
Блінкен також запевнив, що партнери працюють над тим, щоб Україна на багато місяців вперед мала те, що їх необхідно: боєприпаси, засоби протиповітряної оборони, ракети, бронетехніку.
2 листопада речник Пентагона Пет Райдер оголосив, що США готують новий пакет військової допомоги для України на $725 млн.
Цей пакет може значно перевищити обсяги допомоги, які Байден надавав, згідно з повноваженнями президента (PDA), що дозволяють США використовувати поточні запаси зброї, щоб допомогти союзникам у надзвичайних ситуаціях. Обсяги пакетів, які оголошувались останнім часом в рамках PDA становили від 125 до 250 мільйонів доларів.
Як повідомляв раніше Голос Америки, Байден має приблизно від 4 до 5 мільярдів доларів повноважень PDA вже схвалених Конгресом. Він, як очікується, використає ці повноваження до 20 січня, коли обраний президент-республіканець Дональд Трамп вступить на посаду.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5