У частини українського суспільства посилюється переконання у те, що насильницькі форми громадянської непокори є виправданими. Це відбувається на тлі відсутності помітного успіху реформ в Україні, збереження влади олігархів, падіння рівня життя та повернення до цивільного життя військових. Про це, коментуючи розвиток блокади Криму, на сайті Carnegie Moscow Center пише Балаш Ярабік, експерт аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.
«Схоже, що офіційний Київ вбачає у блокаді Криму такий собі клапан, завдяки якому можна дозволити націоналістам випустити пару, не поступаючись при цьому владою. Сама по собі блокада це кращий варіант, ніж, наприклад, дозволити націоналістам відвести душу на Донбасі, що потягнуло би за собою відповідь і з боку Росії, і з боку ЄС», - пише Ярабік.
«Важливим є і питання часу: зростає незадоволення української влади тиском Норманської групи з вимогами більших поступок з боку Києва для втілення Мінських угод. Нова позиція Порошенка з приводу блокади є сигналом, що він не буде більше прогинатись заради поступок, яких хоче Берлін», - додає експерт.
«Час відведений Києву для виконня обіцянок Майдану, можливо, добігає кінця. Як, можливо, і час відведений Заходу на те, щоб примусити Київ дотримуватись їх», - пише експерт аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.
Дивіться також: Україна зараз має шанс у газовій війні з Росією - експерт
Your browser doesn’t support HTML5