Британські активісти кинули виклик повноваженню прем’єр-міністра Терези Мей розпочати вихід країни з Європейського Союзу без голосування в парламенті.
У четвер Верховний суд вирішив розглянути юридичний виклик, і його рішення вважатиметься найважливішим конституційним рішенням на найближчі роки.
З одного боку, уряд твердить, що прем’єр-міністр Мей має право розпочати переговори в справі виходу Великобританії з ЄС без голосування в Палаті громад на основі виконавчого повноваження, відомого як «королівська прерогатива».
Водночас активісти, включно з менеджером з питань інвестицій Джіною Міллер, твердять, що процес Brexit не може розпочатися без голосування в парламенті.
Міллер, головний позивач у справі, заявила, що судова справа не означає, щоб зберігати Великобританію в ЄС, але скоріше йдеться про дотримання демократичного процесу.
«Ідеться про демократію, сказала вона інформаційному агентству Associated Press. – На мою думку, найнебезпечніший прецедент, який ми створимо, є те, що уряд може відхилити рішення парламенту і не радитися з ним, коли ми виносимо рішення про права людей. Це, на мою думку, дуже небезпечна справа».
На проведеному 23 червня референдумі британські виборці невеликою більшістю голосів, 52 – за, 48 – проти, вирішили вийти зі складу Європейського Союзу.
Демонстранти обох сторін питання зібралися в четвер вранці перед Верховним судом в очікуванні слухання, яке, згідно з планами, триватиме до понеділка.
Не зважаючи на рішення суду, прем’єр-міністр Мей заявила в середу, що вона дозволить парламенту розглянути питання щодо виходу з ЄС, хоча дала чітко зрозуміти, що результат референдуму не буде зміненний.
Дивіться також: Чи справді Росія перетворюється на «країну-вигнанця»
Your browser doesn’t support HTML5