Великобританія готується до перших випадків захворювання на Еболу. Фахівці кажуть, що з огляду на велику африканську діаспору а також тисячі пасажирів, які щодня проходять через британські аеропорти, поява хвороби в країні – це лише питання часу. Проте уряд у Лондоні критикують за брак чіткої політики і суперечливі поради громадянам від державних органів.
Один з учасників навчальних заходів каже:
«Я погано почуваюся вже кілька днів. Не так давно я повернувся із Сьєрра-Леоне».
Восьмигодинні загальнонаціональні навчання мали на меті випробувати готовність лікарень та інших урядових служб. Міністр охорони здоров’я Великобританії Джеремі Гант оголосив про запровадження процедури перевірок пасажирів, які прибувають з найбільш уражених країн: Ліберії, Сьєрра-Леоне та Гвінеї. Міністр Гант так пояснює суть превентивних заходів:
«Це дозволить виявити потенційних носіїв вірусу Еболи, стежити за ними і забезпечувати негайний доступ до спеціалізованої медичної допомоги, якщо у них посиляться симптоми».
Проте деякі фахівці мають сумніви щодо ефективності перевірок. Одним із них є професор Ліверпульського університету Том Соломон:
«Інкубаційний період цієї хвороби може тривати до 21 дня. Отже, якщо людина вже має симптоми, виїжджаючи з країни в Західній Африці, то її помітять ще там, мало що дасть ще одна перевірка через 10 годин, коли пасажир прибуває у Великобританію».
Напередодні Лондон оголосив, що не буде запроваджувати перевірок, але потім рішення змінили. Через це уряд критикують за непослідовність.
Експерт Софі Гарман з Лондонського університету так характеризує дії влади:
«Реагування на те, що вже сталося, похапливість, і черговий розворот».
Однак Софі Гарман вважає, що британська Національна система охорони здоров’я здатна дати раду із спалахом хвороби:
«Якщо на британській території виявлять Еболу, а ми переконані, що це таки станеться, то для цього ми маємо ефективну систему. Але я вважаю, що уряд трохи заплутався, запроваджуючи обмеження на кордонах, які в найкращому випадку досить поверхові».
Потенційні хворі на Еболу мали би потрапити сюди – в єдиний у Великобританії відділ високої ізоляції у Королівському госпіталі у Лондоні. Лікарі тут вважають, що підстав для паніки немає.
Говорить спеціаліст з інфекційних хвороб Стівен Мефам:
«Обставини у Британії дуже відмінні від Західної Африки. Неможливо собі уявити, щоб вірус поширювався так само, як це відбувається в країнах з рівнем медичного обслуговування Західної Африки».
Нещодавно британські медичні фахівці страйкували, вимагаючи підвищення платні. Голова профспілки «Unison» Кристина Макенія каже, що програма скорочення бюджетних витрат може зашкодити перевіркам в аеропортах:
«У результаті скорочення витрат на Національну систему охорони здоров’я зменшується і кількість медиків, які працюють в аеропортах».
Уряд наполягає, що країна добре підготовлена. Фахівці припускають, що незабаром рівень готовності буде перевірено на практиці.