Громадянина Великої Британії звинуватили в допомозі російській розвідці після того, як тиждень тому його арештувала місцева антитерористична поліція, повідомляє ВВС.
За словами лондонського прокурора, якого цитує газета The Guardian, заарештований у центрі Лондона 64-річний Говард Майкл Філліпс з містечка Гарлоу, що у графстві Ессекс, мав контакти з кимось, «кого він вважав представниками іноземних держав». Прокурор Марк Лаккет сказав, що Філліпс володіє «конфіденційною інформацією щодо депутата».
Поліція Лондона не розголошує подробиць щодо діяльності, в якій підозрюють Філліпса, але говорить про дії, які «суттєво допомагають іноземній розвідувальній службі у здійсненні діяльності, пов'язаної з Великою Британією».
У відомстві додали, що звинувачення стосувалося Росії. Також там наголосили, що загрози для широкої громадськості не існує.
Як наголошує ВВС, Філліпса заарештували згідно з новими повноваженнями Закону про національну безпеку, що означає, що людей можна затримувати без ордера, якщо поліція «обґрунтовано» підозрює, що вони причетні «до загрози з боку іноземної влади».
ВВС нагадує, що у квітні двом британцям було пред’явлено звинувачення в допомозі російським спецслужбам після ймовірного підпалу пов’язаного з Україною підприємства в Лондоні.
У поліції заявили, що арешт Філліпса "не був пов'язаний з будь-якими останніми звинуваченнями або розслідуваннями".
У квітні, як повідомляв Голос Америки, британська прокуратура повідомила про висунення звинувачень у підпалі у Лондоні комерційної нерухомості, пов’язаної з українцями, п'ятьом громадянам Британії.
Один з п'ятьох звинувачених, 20-річний Ділан Ерл, за повідомленнями ЗМІ, був пов’язаний з найманцями приватної військової компанії “Вагнер”, яку в Британії визнано терористичною, та діяв в інтересах Росії.
Британські офіційні особи висловили “глибоку стурбованість” щодо звинувачень у ймовірній злочинній діяльності громадян Великої Британії на користь Росії та пообіцяли притягнути винних до відповідальності, використавши “всю вагу системи кримінального правосуддя”.
На початку травня, як повідомляв Голос Америки, Міністерство внутрішніх справ Великої Британії висилало російського шпигуна, що працював під прикриттям дипломата.
Полковника Максима Єловіка було названо “неоголошеним офіцером військової розвідки”.
Міністр оборони країни Ґрант Шаппс сказав, що висилка російського громадянина була пов'язана зі спробами Москви підірвати демократію в Британія та в Україні.
Він наголосив, що Лондон «вислав російського аташе з питань оборони, який працював офіцером розвідки Путіна у Великій Британії. Ми … продовжуватимемо відстоювати свободу тут і в Україні».
Міністр внутрішніх справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що це був сигнал Росії з вимогою припинити цю незаконну війну. Виведіть свої війська з України. Припиніть цю зловмисну діяльність”.
Дивіться також: Лондон обіцяє притягнути до відповідальності винних у роботі на російську розвідку