Завдяки сучасній медицині діагноз раку перестав бути смертним вироком. Рання діагностика та ефективні ліки сьогодні рятують життя мільйонів пацієнтів. Втім щоденні заняття спортом і правильне харчування, нагадують медики, зменшують ризик захворювання. А якщо до їжі додати і корисні прянощі, то хворобі можна запобігти взагалі, – стверджують науковці Г’юстонської лабораторії вивчення ракових захворювань.
Науковець Г’юстонської лабораторії Бхарат Аґарвал досліджує лікувальні властивості прянощів, а точніше куркуми, яку додають до їжі на його батьківщині, Індії:
«Цю приправу вживають день у день для консервації м’яса. Вона протигрибкова, антибактеріальна, антивірусна».
Увага науковця прикута до куркуміну – рослини, з коріння якої добувають приправу і додають у традиційний соус каррі. Є серйозні підстави вважати, що вона запобігає утворенню ракових клітин.
Багато медиків скептично ставляться до ідеї використання прянощів у лікуванні раку. Однак Бхарат радить не поспішати з висновками:
«Є принаймні кілька клінічних випробувань куркуміну. Виявилося, що 100 міліграмів екстракту достатньо для знищення всіх запальних біомаркерів людини, і ми не говоримо про щурів чи мишей».
Науковець зауважує, що ані куркумін, ані жодна інша рослинка не є панацеєю від раку. Головне – поміркованість у харчуванні і різноманітність натуральних продуктів.
«Існує 800 різних видів продуктів. 800! Пересічний американець їсть не більше 10. Так що різноманіття просто необхідне», – Бхарат Аґарвал.
Кухар ресторану «Атланта» Ганс Руферт погоджується. Свої навички приготування салату він демонстрував на нещодавній конференції вивчення ракових захворювань у Г’юстоні. Кухар Ганс великий прихильник споживання свіжих продуктів і запозичення рецептів з різних культур:
«На мою думку, добрий кухар автоматично позичає з різних культур, різних кухонь, бере все найкраще».
Ганса цікавить здорове харчування, оскільки сам хворів на рак шлунку. Він каже, що пережите додає ваги його виступам:
«Я знаю, що таке проходити через радіацію, хіміотерапію, операції. То ж коли я говорю про корисність продуктів, я не читаю це з книжки, я знаю це з власного досвіду».
Вивчення хімічних властивостей їжі та прянощів, на думку Бхарата, може зробити більше у запобіганні раку ніж коштовні генетичні дослідження:
«Ці гени завжди будуть з нами. Ми не можемо їх заблокувати, а саме на ці дослідження йдуть усі гроші».
Науковець нагадує, прянощі як куркума давно відомі своїми цілющими властивостями:
«Цей натуральний компонент працює дуже добре, його використовують уже тисячі років, і він не дорогий».
А кошти є важливим фактором, враховуючи державний дефіцит Сполучених Штатів і зростаючу армію людей пенсійного віку, яким потрібна медична допомога.