Американські сенатори готують законопроект про посилення санкцій проти Росії

Сенатор Бен Кардін

У сенаті США готується законопроект, що передбачає заклик до новообраного президента Трампа посилити санкції щодо Росії через продовження її агресії в Україні та Сирії, а також відповісти на кібер-втручання росіян в американську президентську виборчу кампанію.

Одним із авторів цього документа є співавтор «закону Магнітського», сенатор-демократ від Меріленду Бен Кардін, який сказав:

«Конгрес повинен діяти незалежно від того, хто обраний президентом США. Я незабаром запропоную всеохопний законопроект, що передбачає реакцію на порушення (Росією – ред.) міжнародних норм. Я співпрацюю і з демократами, і з республіканцями, сподіваюсь на широку підтримку, щоб відповісти на кібер-атаки на Америку. Ми пропонуємо розширені, секторальні санкції та цільові санкції щодо певних осіб, включно з російськими чиновниками, які причетні до цих незаконних дій. Ми пропонуємо можливості використовувати зважену відповідь на кібер-атаки, щоб пролити світло на тих, хто відповідальний за них. А щодо продовження їхніх дій в Україні та Сирії, я думаю, нам треба нові санкції щодо осіб та основних секторів російської економіки. Ми маємо розглянути запровадження заборони для американців чи третіх сторін інвестувати у заплановану російську приватизацію державних активів та заборонити купувати облігації російського суверенного боргу. Вони використовують кошти від американців, щоб допомогти фінансувати терор у Сирії та порушення прав людей в Україні, вони використовують ці ресурси проти нас. І ми повинні зробити так, що їм було значно складніше досягти бажаного».

У законопроекті також передбачена пропозиція заборонити російським олігархам зберігати свої активи у США. Кардін закликав продовжити співпрацювати з європейцями в цьому питанні, «щоб тиск на Росію був ефективнішим».

Сенатор також зауважив, що попри намір новообраного президента США Дональда Трампа подружитись з Росією, в його адміністрації перебуватиме чимало республіканців, які мають протилежні погляди на Кремль. То ж їхні поради новому президенту США, сподівається сенатор, могли б реалізувати втілення цього законопроекту.

Дивіться також: Мустафа Джемілєв вірить у звільнення Криму, вважає це питанням часу

Your browser doesn’t support HTML5

Мустафа Джемілєв вірить у звільнення Криму, вважає це питанням часу. Відео