Британська розвідка: Росія втратила 429 тис вбитими та пораненими минулого року

Архівне фото від лютого 2023 року: зруйнований російський танк в Україні. AP Photo/Evgeniy Maloletka

2024 рік приніс для Росії найбільші витрати з початку повномасштабного вторгнення до України, йдеться в повідомленні Міністерства оборони Великої Британії від 19 січня. Згідно з оцінками відомства, Росія втратила вбитими та пораненими 429 000 минулого року, що більше ніж 105 960 в 2022 році та 252 940 в 2023.

Загальні втрати Росії у повномасштабній війні проти України перевищують 750 000, йдеться у соцмедійному дописі відомства, розміщеному в Х.

Втрати Росії зростали шість місяців поспіль і в грудні досягли 48 670 - найбільше за будь-який інший місяць повномасштабного вторгнення, згідно з оприлюдненою оцінкою.

"Ця похмура статистика триватиме, поки Росія продовжуватиме своє непотрібне вторгнення", - йдеться в дописі британського відомства.

Згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 15 січня Росія втратила близько 812 670 особового складу вбитими і пораненими. Раніше, у жовтні 2024 року, Пентагон США оцінив російські втрати за час повномасштабного вторгнення на рівні 600 000 вбитими та пораненими.

У звіті про стан війни Росії в Україні від 19 січня британська розвідка зазначила, що російські війська чинять тиск на центр Донецької області, місто Велика Новосілка. Також у відомстві вказали, що у січні росіяни просунулись на півночі області, перед тим, зокрема захопивши Вугледар в жовтні 2024 року та Курахове раніше в січні 2025 року.

Просування росіян в напрямку Великої Новосілки фіксує і американський Інститут вивчення війни (ISW). Американські аналітики також вказують, що росіяни, ймовірно, готуються інтенсифікувати наступальні дії в районі Покровська.

У своєму звіті ISW зазначає, що українські сили завдали ударів по двох нафтосховищах в Росії 17 та 18 січня, а також по системах ППО та радарах в окупованих регіонах України.

Дивіться також: Надання потужнішої зброї Україні принесе стійкий мир і Нобелівську премію для Трампа — Гербст