Пентагон: проблеми Москви на початку війни в Україні мають "глибоко непокоїти" Пекін

Заступниця очільника Пентагону Кейтлін Гікс

Те, що Росія зіткнулась із значними проблемами на початку повномасштабного вторгнення до України має дуже непокоїти Пекін, каже заступниця очільника Пентагону Кейтлін Гікс, повідомляє SkyNews.

Гікс у своєму виступі на конференції британського аналітичного центру RUSI 10 грудня вказала, що Китай уважно слідкує за війною Росії в Україні особливо тому, що має значно менше досвіду у веденні сучасних воєн, адже Пекін не воював 40 років.

Коментуючи загрози Китаю для регіону, Гікс прогнозує, що Пекіну не вдасться швидко загарбати територію.

"Якщо КНР проведе агресію проти сусіда, він, ймовірно, зіткнеться з тим, з чим Росія зіткнулась в Україні - обидві сторони мають бути готовими до затяжної війни, витрати на яку лише зростатимуть із часом", - цитує Гікс Newsweek.

Гікс зауважила, що "Пекін уважно слідкує" за подіями в російській війні й, зокрема за технічними інноваціями, що змінюють характер ведення війни.

"Україна - це приклад опору та інноваційности проти агресора, який мають чітко бачити по обидва боки Тайванської протоки, в Південнокитайському морі та деінде", - наводить видання слова посадовиці.

Китай проголошує нейтралітет у війні Росії проти України, однак союзники України звинувачують Пекін у поставках компонентів для оборонної промисловості Росії.

Міністри закордонних справ “Групи семи” в комюніке від 26 листопада засудили зусилля Китаю з допомоги Росії для відновлення її оборонної промисловості.

"Китай став важливим фактором у цій війні. Він живить російську військову машину компонентами для російської зброї, оснащенням та сировиною”, – заявив виконувач обов’язків заступника очільника НАТО Боріс Рюге.

Новообраний президент США Дональд Трамп у своєму твіті минулого тижня припустив, що Китай може зіграти конструктивну роль у встановленні миру в України. “Зеленський і Україна хотіли б укласти угоду і припинити божевілля... Я добре знаю Владіміра (Путіна). Це його час діяти. Китай може допомогти. Світ чекає!” – написав Трамп у соцмедійному дописі 8 грудня.

Дивіться також: Криза влади в Південній Кореї шкодить зусиллям США з протидії Китаю