Україна, яка стоїть перед обличчям екзистенційної загрози, втілює інновації у військових технологіях та концепціях із швидкістю, значно більшою за уряд США, вважають учасники слухань в Конгресі.
Сполучені Штати мають розпочати багаторічні інвестиції в національну безпеку та промислову базу, відкоригувати пріоритети та ефективніше використовувати кошти на національну безпеку, зауважували промовці під час слухань Комітету Палати представників США зі збройних сил 18 вересня.
Очільники Комісії зі стратегії національної оборони відзначали, що також США мають фокусуватись на тому, що таке стримування противника коштує американським платникам податків значно дешевше ніж безпосередня участь у конфлікті.
Зростаючі загрози національній безпеці США
На слуханнях Комітету Палати представників США зі збройних сил говорили про загрози національній безпеці США, зокрема – від Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї, а також тому, як США мають адаптуватись до цих загроз та реагувати.
“Наш звіт також описує загрози, які надходять від Росії і того, що Володимир Путін може хотіти зробити поза Україною, а також іншими загрозами від лідерів в Ірані, Північній Кореї, які значно посміливішали, від ІДІЛу та його філій, а також інших терористичних груп, які залишаються потужною та зростаючою загрозою, здатною здійснювати широкомасштабні атаки”, – говорить віцеголова Комісії зі стратегії національної оборони Ерік Едельман, цитуючи звіт, підготовлений комісією у липні 2024 року.
Допомога Росії Китаю, Ірану, Північної Кореї
Важко уявити, що якби ми були залучені у конфлікт, наприклад в Індо Тихоокеанському регіоні навколо Тайваню чи Південнокитайському морі, то [...] Росія не спробувала б зробити щось в Балтиці чи Чорному моріЕрік Едельман
Едельман наголошує, що Росія сьогодні проводить найбільшу наземну війну в Європі з 1945 року, але зважаючи на санкції США, міжнародні санкції та експортний контроль, вони це можуть робити тільки через фінансування Китаю, забезпечення Китаєм високоточного обладнання, яке дозволяє російській оборонно-промисловій базі працювати не покладаючи рук.
"Це дає їм змогу нести смерть та руйнацію на цивільне населення України за допомогою ракет, безпілотників, які раніше надавав Іран. Тепер вони надходять з заводу в Росії, побудованого Іраном", – говорить віцеголова Комісії зі стратегії національної оборони.
Він також наголошує, що Росія отримує від Північної Кореї мільйони патронів. Також він ставить питання про те, що саме ці країни отримують на заміну від Росії та наскільки серйозні загрози це може нести Сполученим Штатам.
За словами Едельмана, Китай міг отримати від Росії інформацію про підводні технології, що може нашкодити традиційній порівняній перевазі США над Китаєм у підводному протистоянні.
“Важко уявити, що якби ми були залучені у конфлікт, наприклад в Індо-тихоокеанському регіоні навколо Тайваню чи Південнокитайському морі, то Північна Корея не спробувала б використати цей момент на Корейському півострові чи Росія не спробувала б зробити щось в Балтиці чи Чорному морі”, – говорить Едельман про необхідність бути готовим до потенційного одночасного протистояння різним противникам.
Дивіться також: Санкції шкодять економіці РФ, але для швидкого ефекту треба перекрити нафтовий кран, кажуть експертиПотреба у швидкому втіленні інновацій
Голова Комісії зі стратегії національної оборони Джейн Гарман під час слухань зазначила про необхідність стимулювання інновацій та нових технологій, втілення яких зайняло б коротший час ніж це займає зараз та меншу кількість ресурсів. При цьому вона відзначає швидкість, з якою нові технології втілюються на полі бою в Україні.
Дивіться також: Байден схвалив секретну стратегію ядерного стримування США, зосереджену на загрозах з Китаю та Росії - NYT“Потрібно стимулювати зміни. Україна та Росія впроваджують інновації на полі бою і це займає тижні, а не роки. Я була в Києві минулого тижня, до цього була у квітні і переконалась в цьому на власні очі. Якщо Міністерство оборони не може рухатися з такою ж швидкістю та масштабами, воно програє. Цей комітет має допомогти очільнику Міноборони та його заступнику вирішити цю проблему”, – говорить Джейн Гарман.
Україна нас може цьому навчити, зокрема, тому що можна побудувати дрон за 350 доларів. У Пентагоні чашку кави не можна купити за 350 доларівДжейн Гарман
У звіті з рекомендаціями йдеться про те, що Комісія зі стратегії національної оборони вважає деякі практики з дослідження та розробки системи закупівель, а також надмірної культури уникнення ризиків застарілими для сучасного стратегічного середовища.
Приклади швидких змін та залучення промислових виробників, як у випадку із Космічними силами, підрозділом оборонних інновацій, управлінням стратегічного капіталу залишаються скоріше винятком ніж правилом, йдеться у звіті.
"Ми не можемо продовжити фінансувати речі, які продемонстрували, що вони не мають такої цінності як нове програмне забезпечення. Просто треба запитати, чого Україна нас може навчити. Україна нас може цьому навчити, зокрема, тому що можна побудувати дрон за 350 доларів. Мій коментар про це – в Пентагоні чашку кави не можна купити за 350 доларів і йдеться про наше майбутнє", – говорить голова Комісії зі стратегії національної оборони.
Вона наголошує, що деякі з чинних програм Пентагону, сфокусованих суто на обладнанні, варто було б замінити на інші, з більшим залученням сучасних технологій та програмного забезпечення.
Стримування дешевше участі у конфлікті
Це питання обізнаності з проблемою яку ми зараз маємо. Люди не розуміють, що свобода в Україні поставлена на карту, і що відсіч російській незаконній агресії має вирішальне значення для того, щоб утримати Росію від ЄвропиДжейн Гарман
Під час слухань доповідачам Комісії зі стратегії національної оборони ставили чимало запитань про те, наскільки успішно озброєння, яке Сполучені Штати передали Україні, використовується українськими збройними силами.
“Це питання обізнаності з проблемою, яку ми зараз маємо. Люди не розуміють, що свобода в Україні поставлена на карту, і що відсіч російській незаконній агресії має вирішальне значення для того, щоб утримати Росію від Європи та що змусило б нас застосувати 5 статтю”, – відповіла Джейн Гарман.
Вона також наголосила, що питання нагляду над американською зброєю, яку США надають Україні, важливе. Водночас вона переконана, що обладнання, яке Україна отримала, має працювати, а українські військові добре навчені його використовувати.
У Комісії зі стратегії національної оборони підкреслюють, що більшість витрат на обладнання, яке США передали в Україну, було зроблено у Сполучених Штатах.
“Якщо ми не надсилаємо своїх військових, то треба переконатись, що те, що вони отримують, працює. Якщо щось не працює, ми не надсилатимемо”, – додає Гарман.
Едельман та Гарман неодноразово наголошували також на тезі, що стримування супротивника менш коштовне для Сполучених Штатів ніж надсилати військових у Східну Європу.
У звіті представники Комісії зі стратегії національної оборони наголошують на важливості союзів та глобальній присутності, вибудовуючи військові, дипломатичні та економічні зв’язки для підтримки стабільності та збереження впливу США в усьому світі.
Дивіться також: Ситуація на полі бою не тупикова, Курська операція додала нової динаміки – експерти
Дивіться також: Ситуація на полі бою не тупикова, Курська операція додала нової динаміки – експерти