Виступає «Цирк дю Солей»

«Цирк дю Солей» – феномен сучасного мистецтва, який розпочав свою ходу світом з вулиць канадських міст у середині 1980-х років.

Величезна популярність вистав цирку допомогла одному з його засновників стати мільярдером. Суміш циркового мистецтва та вуличних виступів, поєднані з музикою та спеціальними ефектами за допомогою фантазії режисерів та хореографів створюють унікальне шоу. «Цирк дю Солей» має у своєму репуртуарі 23 вистави, з якими гастролює по світу. З однією з них цирк нещодавно відвідав Вашингтон.

«Цирк дю Солей» починали 20 вуличних артистів з канадської провінції Квебек. Сьогодні, 26 років пізніше, у ньому виступають сотні атлетів з різних куточків планети. За цей час майже 100 мільйонів людей у 300 містах світу на 5 континентах побували на їх грандіозних шоу.
Зрозуміти популярність цирку не важко – драматичні дійства, складні трюки, оригінальна музика і магічне освітлення – заворожують присутніх.

Яхья Ічібуден був у складі національної збірної Франції з гімнастики протягом шести років. У 2008 році він вирішив піти з великого спорту, щоби реалізувати свою давню мрію. Яхья розповідає:

«Коли мені було 17 років, я вперше побачив «Цирк дю Солей». Я собі сказав: «Це те, що я хочу робити». Будучи у збірній, я тренувався 35 годин на тиждень, але без жодного поступу. Коли ти досягаєш певного рівня, то зупиняєшся. Натомість у складі циркової трупи я негайно почав навчатися новим речам».

Нова програма «Ово» розповідає про комах.
Яхья та ще 11 гімнастів виконують роль цвіркунів. Для професійних атлетів ці трюки не повинні складати багато труднощів, однак... Яхья продовжує:

«Ми готувалися 8 місяців у Монреалі, потім приєдналися до основного складу трупи, де нам лише показали велетенську стіну, три трампліни і сказали: починайте тренуватися. Нам дали 6 місяців на підготовку і пошуки нових елементів для виступу».

Яхья каже, що підготовка була дуже виснажливою:

«Ми починали о 9:00 ранку і закінчували… дуже пізно. Тому що працювали на стіні, на тренажерах, а вся ця хореографія та різні класи – акторські, танцювальні, перкусійні. Це виявився неймовірний для мене досвід, дуже креативний, може навіть шалений».

Вашингтон – дев’ята зупинка цирку у світовому турне. На відміну від попередніх гастролей, це турне передбачає місячну зупинку у кожному місті, де виступатиме цирк. Артистів поселяють у мебльованих квартирах, для них готують найкращі шеф-кухарі – лише б вони почували себе як вдома.

«Ми будемо у Сполучених Штатах до кінця 2012 року, а потім… ще не знаємо, можливо поїдемо у Японію чи Австралію. У нас контракт на два роки, коли він закінчується, хтось поновлює його, хтось ні, у когось з’являються інші проекти, або ж вони не хочуть більше гастролювати».
Контракт Яхьї закінчується. Він не знає чи продовжить його. У будь-якому випадку він не шкодує, що поміняв спортивну форму на костюм комахи.

«Для мене найкращим моментом є кінець виступу, коли публіка встає, гучно аплодує, дякує і дивиться на нас великими очима… це приносить мені задоволення. Коли я виступав на змаганнях, я мав бути найкращим, щоб виграти золоту медаль, а тут я «викладаюся» щодня, аби принести людям позитивні емоції і задоволення».

Після виступу у Вашингтоні «Цирк де Солей» відправився з гастролями у штати Джорджія та Техас.