Республіканці - учасники передвиборчої гонки піддали критиці історичний візит на Кубу президента США Барака Обами. Їх реакція різко контрастує з прийомом, наданим президенту і його родині кубинцями, які в неділю вітали його криками «США! США! »В Гавані.
Лідер передвиборчої гонки серед республіканців Дональд Трамп написав в неділю у Twitter: «... Президент Обама щойно приземлився на Кубі, і це дуже важливо, а Рауль Кастро не приїхав в аеропорт, щоб зустріти його. Він зустрічав Папу Римського та інших. Жодної поваги».
Раніше Трамп заявляв, що не заперечує проти нового підходу США до політики по відношенню до Куби.
Республіканець Тед Круз (американець кубинського походження) в понеділок заявив в статті для видання Politico, що свобода не може прийти на Кубу шляхом «розширення повноважень диктаторів, поки вони експортують тероризм в країни Латинської Америки».
Сенатор від Техасу нагадав, що його батько відчув на собі тортури при режимі Батісти, а його тітка, «будучи зацькованою головорізами Кастро» була змушена бігти до США у пошуках свободи.
Нагадаємо, що Круз залишився в президентських перегонах після того, як його суперник Марко Рубіо оголосив минулого тижня, що призупиняє свою виборчу компанію.
Незважаючи на вихід із президентської гонки, Рубіо як і раніше різко критикує політику адміністрації Обами. Зокрема, в суботу він написав на своїй сторінці в Facebook, що прибуття президента на Кубу ознаменувало початок «однієї із найганебніших поїздок, будь-коли зроблених президентом США».
Позиція Рубіо близька деяким республіканцям, які вважають, що ізоляція - кращий спосіб домогтися від кубинського режиму поступок у сфері прав людини.
«Візит президента Обами на Кубу і його політика односторонніх поступок цьому режиму так само наївні, як і його світогляд, і являє собою таке ж оману, як і його зовнішня політика щодо інших частин світу», - вважає Рубіо.
Інший претендент на номінацію від Республіканської партії - губернатор Огайо Джон Кейсік - розповів журналістам MSNBC, що хотів би бачити американо-кубинські відносини більш збалансованими.
«Мені здається, що ми занадто багато віддаємо, а вони забирають. Я б хотів побачити, що вони теж чимось жертвують », - заявив Кейсік.
Конгресмен-республіканець Майк Помпео вказав на причину, з якої жоден чинний президент США не відвідував Кубу протягом майже 90 років. Візит Обами він охарактеризував як поступку диктатору.
Є, однак, ознаки того, що інші республіканці більш відкриті ідеї поліпшення американо-кубинських відносин
«Відвідавши Гавану, президент Обама здійснив справжній піар-переворот для Фіделя Кастро», - заявив конгресмен на сторінках Independent Journal Review.
Є, однак, ознаки того, що інші республіканці більш відкриті ідеї поліпшення американо-кубинських відносин, враховуючи можливості в сфері бізнесу, які відкриються перед кубинцями. На тлі політики відновлення дипломатичних відносин з Кубою, що проводиться адміністрацією в останні кілька місяців, щонайменше, 15 сенаторів-республіканців підтримали ослаблення обмежень на поїздки на Кубу і торгові відносини.
Тридцять дев'ять членів Конгресу, п'ятеро з яких є республіканцями, увійшли до складу делегації, що супроводжує президента Обаму на Кубу.
Сенатор з Аризони республіканець Джефф Флейк до початку візиту сказав кореспонденту «Голосу Америки»:
«Мене завжди хвилювало, що ми, республіканці, говоримо, що транспортне сполучення, торгівля і комерція підштовхують країни до демократії. Однак, коли мова заходить про Кубу, ми говоримо, що там це не працює. Але це працює і там».
Лідер меншості в Палаті представників Конгресу США Ненсі Пелосі, також увійшла до складу президентської делегації, перетвітіла повідомлення свого однопартійця на підтримку президентського візиту.
Претенденти на номінацію від Демократичної партії Берні Сандерс і Хілларі Клінтон підтримали поліпшення американо-кубинських відносин.
Дивіться також: Ось чому мене лякає Трамп - розповідь американця в'єтнамського походження
Your browser doesn’t support HTML5