Бойові дії, що тривають довше, ніж Друга світова війна, бліндажі, що нагадують Першу світову, та президент України, який неподалік від лінії розмежування має перебігати до укриття. Такі драматичні кадри й опис ситуації на Донбасі у понеділок зранку змогли побачити та почути глядачі CNN.
Минулого тижня старший міжнародний кореспондент Метью Ченс отримав "безпрецедентний доступ" до президента Володимира Зеленського й побував разом із ним на передовій. Журналіст передав свої враження у телевізійному сюжеті, де передав атмосферу на лінії розмежування.
"Це як потрапити назад у минуле, у часи Першої світової, я не бачив нічого схожого у сучасному веденні військових конфліктів", - коментує Ченс свої враження у траншеї.
В сюжеті також показано кадри, як російську військову техніку стягують до українського кордону та в окупований Крим. Ченс підкреслив, що Зеленський прийшов до влади із обіцянкою закінчити війну, але так цього і не зробив. Візит Зеленського на Донбас, каже Ченс, має на меті показати українським захисникам, що вони мають політичну підтримку у Києві.
"Що Україні дійсно потрібно, каже Зеленський, то це більше підтримки у Вашингтоні, більше зброї, грошей і підтримки у приєднанні до НАТО. Слів підтримки від президента Байдена, каже Зеленський, - уже недостатньо". Ченс запитав Зеленського, чи потенційне приєднання України до НАТО не розлютить Росію ще більше й не призведе до загострення ситуації. Зеленський відповів: "Можливо, ви праві, але наші люди продовжують боротись. Що буде у майбутньому - невідомо. Але ми незалежна країна, й нам вирішувати, куди приєднуватись".
Дивіться також: Білий дім залишається в контакті з Києвом щодо загострення на Донбасі й говорить про наслідки для Росії у випадку ескалаціїПротягом вихідних та у понеділок Україна залишається у фокусі також інших американських видань.
Зокрема, Politico розмірковує про те, чи може Україна використовувати оборонне озброєння зі Сполучених Штатів на тлі загострення ситуації. "У 2018 році Україна купила у США 210 протитанкових боєприпасів та 37 установок "Джавелін" на 47 мільйонів доларів, а у кінці 2019 державний департамент узгодив купівлю другої партії у 150 снарядів та 10 установок. Але купівля відбулась із численими обмеженнями у їхньому використанні, включаючи те, що їх потрібно зберігати на заході України, далеко від лінії фронту".
Видання цитує колишніх і нинішніх американських посадовців, що наголошують на тому, що це озброєння не повинно використовуватись для наступу, а лише для захисту української сторони. За повідомленнями джерел у Києві, пише Politico, "червону лінію", коли можна буде використовувати "Джавеліни", іще не перейдено - йдеться про момент, якщо "російські танки увійдуть на територію України".
Дивіться також: Блінкен повернеться до Брюсселя, щоб обговорити зростання напруги між Україною та Росією - ЗМІДвоє колишніх високопосадовців у США заявили виданню, що "поточне просування російської важкої техніки у Східній Європі є якраз тим сценарієм, проти якого і призначені "Джавеліни", однак, наближені до Зеленського джерела у Києві повідомили, що дискусії про можливе використання цього протиракетного комплексу "іще не ведуться на рівні президента", який "прагне деескалації", а отже, не налаштований перекидати установки на схід.
Politico пише, що хоча Київ боїться раптового вторгнення з боку Росії, дехто все ж розглядає маневри як "бряцання зброєю" для політичного тиску на президента США Джо Байдена. У будь-якому випадку, заявив виданню колишній високопосадовець Пентагону Джим Тоузенд, "Джавеліни" можуть виявитись безсилими проти деяких методів ведення війни, до яких вдається Росія, зокрема, він нагадав про "зелених чоловічків" у 2014 році.
Інші американські видання більше фокусуються не на аналітиці, а на новинах з України. Так, CNBC пише, державний секретар Ентоні Блінкен попередив про можливу відповідь Росії за її агресивну поведінку: "Президент Байден чітко заявив. Якщо Росія поводитиметься безрозсудно чи агресивно, будуть наслідки".
А CBS News повідомляє про заяву української влади, що Росія вже стягнула 80 тисяч військовиків до східного кордону з Україною та у Криму, а також наголошує, що США та ЄС засуджують дії Москви.
Дивіться також: Погляд зсередини: як працює центр масової вакцинації у США та яку роль там відіграє український священник. Відео
Your browser doesn’t support HTML5