Політична нестабільність США стане нормою - експерти

Your browser doesn’t support HTML5

Політична нестабільність США стає нормою - коментар

Десятий день виповнився з часу, коли уряд США був вимушений частково закрити свої двері. Одним з винуватців такого розвитку подій є спікер Палати представників Конгресу США Джон Бейнер. Тепер усі погляди американців та світу зосереджені саме на ньому. Чи має шанси Бейнер вийти переможцем у цій дорогій і ризикованій грі, а американці повернутись до нормального життя?

Президент США категорично відмовився піддатись на шантаж республіканців
​Від часу прийняття реформи системи охорони здоров’я у 2010 році республіканці не полишали спроб її скасувати. Група радикалів у Республіканській партії вирішила, що саме зараз, у час ухвалення бюджету, вони мають останній шанс це зробити. Спікер Палати представників Джон Бейнер, який до того займав помірковану позицію, боячись втратити підтримку частини республіканців, а відповідно і крісло спікера, пішов на ризик – виставив на голосування у Палаті представників бюджет, у якому не було передбачено фінансування статей медичної реформи.

Your browser doesn’t support HTML5

Дефолт США може викликати ефект доміно

Що відбулось далі, всі ми знаємо, американський уряд частково перестав працювати, країна опинилась на порозі дефолту, а спікер Бейнер на передовій. Він заявив:

«Це вам не якісь прокляті ігри. Прийшов час нам сісти разом і вирішити наші розбіжності».

Але президент США категорично відмовився піддатись на шантаж республіканців:

«Ми не можемо зробити тактику шантажу рутинним процесом нашої демократії. Розмови, переговори не повинні відбуватись під тиском загрози закриття уряду або економічного хаосу».

Помірковані конгресмени республіканці також вважають, що сьогоднішня тактика їх партії не іде на користь республіканцям.

Говорить республіканський конгресмен з Нью-Йорку Пітер Кінґ:

«Залежить від того, з якого боку на це дивитись. Це не працює з моєї точки зору».
.
Ніхто в Республіканській партії в Палаті представників не боїться Джона Бейнера
Але головну скрипку у вашингтонській політиці сьогодні грають республіканці-радикали. Група приблизно з 80 конгресменів вимагають відміни медичної реформи, незважаючи на ризики для економіки США. Експерти кажуть, що це дає мало маневру для спікера Бейнера, якого навіть у його ж партії вже мало хто слухає.

Стів Билет з Університету Джорджа Вашингтона каже:

«Ніхто в Республіканській партії в Палаті представників не боїться Джона Бейнера. Вони не робитимуть нічого, наприклад голосувати на його прохання, бо він не може нічого з ними вдіяти».

Деякі експерти кажуть, що причиною протистояння є поляризація політики і що ми повинні звикнути до цього.

Your browser doesn’t support HTML5

Медреформа Обами може стати тягарем для США

Такої думки, наприклад, Джон Фортье з Двопартійного політичного центру:

«Це тепер частина нашого поляризованого світу до тої міри, що ми маємо поляризований уряд і погляди наших партій полярно відрізняються. Частина цього стане тепер нормою».

Поляризація світу, суспільства та політики можливо і стає нормою, але виглядає на те, що пересічним американцям та відвідувачам США буде важко призвичаїтись до постійних стресів та економічних втрат через суперечки політиків.