Росія надалі вбачає у європейському виборі України загрозу своїй безпеці і займається посиленням ДНР та ЛНР; відповідно, міжнародна спільнота - аж до отримання реальних свідчень зміни позиції Росії - має будувати свою політику щодо Москви, виходячи з того, що на сході України все ще можуть відновитись активні бойові дії. Про це йдеться у доповіді транснаціональної неурядової організації The International Crisis Group.
На думку авторів доповіді, на даний момент, політика Москви спрямована на посилення ДНР та ЛНР, а не підготовку до їх розформування, як це передбачено Мінськими угодами. Окрім того, вказують аналітики The International Crisis Group, Москва має нагоду зосереджувати зусилля сторін Мінських угод власне на самому процесі, а не на досягненні реальних результатів.
Виграний час, Росія використовує для того, щоб посилити ДНР та ЛНР - відзначає доповідь.
Москва може вдатись до застосування значних військових сил в Україні, якщо її чинний, маловитратний та малопомітний підхід до підтримки ДНР та ЛНР не принесе результату
"Раніше Росія не виявляла значного інтересу до розбудови політичних інститутів у ДНР та ЛНР, або ентузіазму щодо фінансування тамтешньої соціальної сфери. Але протягом останніх 4-5 місяців Росія почала виплачувати пенсії, соціальні пільги та заробітну платню місцевим чиновникам та військовим сепаратистів", - відзначає матеріал.
"На думку деяких оглядачів у самому Донецьку, Росія виказує ознаки рішення перетворити кризу у заморожений конфлікт, чого власне і боялись учасники мирних переговорів щодо України", - додають автори.
Водночас, The International Crisis Group підкреслює, що Росія все ще може повернутись до активного використання сили проти України, якщо не зможе досягнути поставлених цілей в рамках Мінського процесу.
"Москва може вдатись до застосування значних військових сил в Україні, якщо її чинний, маловитратний та малопомітний підхід до підтримки ДНР та ЛНР не принесе результату" - відзначає документ.
При цьому доповідь звертає увагу, що на даний момент відновлення інтенсивних бойових дій на сході України "видається дуже малоймовірним".
Дивіться також: Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні
Your browser doesn’t support HTML5