Сполучені Штати мають надати Україні достатню допомогу для перемоги, а не для того, щоб уникнути програшу. На цьому наголосив лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл під час події у Вашингтоні.
Сенатор-республіканець закликав адміністрацію США до сміливіших дій – зняття обмежень на використання американської зброї та використання допомоги, яку США надали Україні, для швидкої і рішучої перемоги України на полі бою.
“Потрібно рухатись із релевантною швидкістю, а не зі швидкістю бюрократії. Настав час для адміністрації задіяти додаткову допомогу та припинити мікроменеджмент використання Україною американської зброї”, – заявив лідер республіканської меншості у Сенаті у записаній промові під час онлайн-дискусії, організованої Атлантичною радою США 21-го травня.
Мітч Макконнелл також сказав, що Конгрес мав схвалити пакет додаткової допомоги для союзників та партнерів значно раніше ніж це сталось.
“Нам потрібно дати Україні достатньо щоб перемогти, а не тільки для того, щоб уникнути програшу”, – заявляє Макконнелл.
За його словами, також Сполученим Штатам потрібно робити більші інвестиції в оборонні потужності, які знадобляться “для довгострокової стратегічної конкуренції”.
Нам потрібно дати Україні достатньо щоб перемогти, а не тільки для того, щоб уникнути програшуМітч Макконнелл
В онлайн дискусії Атлантичної Ради також прозвучала думка генерала США у відставці та колишнього командувача Об’єднаними збройними силами НАТО Веслі Кларка про необхідність для НАТО встановити чіткий план щодо членства України.
“Ми маємо визначити шлях до членства України в НАТО. Не тоді, коли вони будуть готові, не тоді, коли військові дії припиняться. Встановити позитивний шлях. Сказати – ось План щодо членства України. Ось такий план на випадок, якщо бої триватимуть. Ось план на випадок, якщо бої припиняться”, – вважає Веслі Кларк.
На думку колишнього командувача Об’єднаними збройними силами НАТО, дати Україні чіткий шлях у НАТО було б найкращим шансом стримати російську агресію в Європі та стримати російську агресію в Україні.
“У разі якщо ми цього разу не зробимо це, заявляючи що Україна колись, можливо, увійде до НАТО, ми відкинемо один з найважливіших інструментів дипломатії, який можна було б використати для припинення агресії в Європі”, – додає Веслі Кларк.
Як повідомляв Голос Америки, у понеділок, 20 травня, Комітет з розвідки Палати представників США оприлюднив звернення групи конгресменів від обох партій до міністра оборони Ллойда Остіна з закликом пришвидшити постачання озброєнь Україні.
Голова Комітету з розвідки Палати представників, конгресмен-республіканець Майк Тернер заявив, що Україні можна було б надати дозвіл стріляти по стратегічних об'єктах в Росії "за певних обставин".
Дивіться також: Щоб війна закінчилась, НАТО має оголосити план вступу України до 2028 року – ексголова альянсу Расмуссен
Дивіться також: Щоб війна закінчилась, НАТО має оголосити план вступу України до 2028 року – ексголова альянсу Расмуссен