В опублікованих порталом WikiLeaks листах партійних керівників виявлено чимало існуючих розбіжностей
У понеділок в США офіційно розпочинається чотириденний Національний з'їзд Демократичної партії, на якому Гілларі Клінтон буде офіційно номіновано на кандидата в президенти.
З'їзд пройде в умовах загострення внутрішньопартійних протиріч, викликаних витоком скандальної добірки електронних листів, що загрожує перешкодити демократам створити враження партійної єдності.
Голова Національного комітету Демократичної партії (НКДП) Деббі Вассерман-Шульц в неділю оголосила, що піде у відставку після закінчення з'їзду. Це рішення вона прийняла після того, як в соціальній мережі було опубліковано понад 19 000 електронних листів членів комітету, з яких випливає, що партійні чиновники намагалися зірвати передвиборчу кампанію суперника Клінтон - сенатора Берні Сандерса.
Опубліковане листування обурило прихильників Сандерса і може перешкодити демократам створити враження, що їх з'їзд у Філадельфії проходить в набагато більш спокійній атмосфері, ніж позначений скандальними моментами республіканський з'їзд в Клівленді, на якому була офіційно висунута кандидатура Дональда Трампа.
Скандал затьмарив і підготовку до офіційного висунення Клінтон в якості суперника Трампа на президентських виборах, які пройдуть 8 листопада. Колишня перша леді, сенатор і держсекретар стане першою жінкою в історії США, яка отримала президентську номінацію від однієї з найбільших американських партій.
З добірки листів, опублікованих в п'ятницю порталом WikiLeaks, стало відомо, що члени НКДП обговорювали способи перешкодити Сандерсу отримати номінацію. Серед іншого, вони висловлювали припущення, що сенатор від штату Вермонт - за походженням єврей - є атеїстом.
Прихильники Сандерса були і раніше обурені тим, що Клінтон вибрала своїм кандидатом у віце-президенти сенатора від штату Вірджинія Тіма Кейна, віддавши йому перевагу перед більш ліберальним політиком - таким, як сенатор від штату Массачусетс Елізабет Воррен.
Каліфорнійський делегат Норман Соломон, який є координатором групи делегатів Сандерса, що включає понад 1 200 осіб, переконаний, що діяльність НКДП велася за згодою самої Клінтон.
Він також обурився тим, що Вассерман-Шульц має намір залишитися на посаді до кінця з’їзду.
Передвиборний штаб Клінтон висловив припущення, що за витоком партійного листування може стояти Росія, яка зацікавлена в перемозі Трампа.
Дональд Трамп раніше обмінявся компліментами з російським президентом Володимиром Путіним. Республіканці рішуче відкидають таку версію.
Дивіться також: З'їзд демократичної партії: чого очікувати Клінтон
Your browser doesn’t support HTML5