Центр із контролю та запобігання хворобам США (CDC) радить американцям цього року відмовитись від подорожей на День подяки.
"Часи важкі, цей спалах триває довго, майже 11 місяців, і ми розуміємо, що люди втомились", - заявив Генрі Волкі, керівник групи з протидії коронавірусу CDC. "Ми розуміємо, що люди хочуть побачити свою родину й близьких, як зазвичай. Але цього року ми просимо їх обмежити свої подорожі".
Він додав, що якщо на сімейній зустрічі на свята хтось виявиться хворим на коронавірус, то "може статись трагедія", адже "хтось у родині може сильно захворіти, потрапити до лікарні чи померти".
Лікарі радять святкувати цей День подяки лише із найближчими родичами, з якими люди живуть під одним дахом.
У разі, якщо від зустрічей з іншими відмовити не вдається, то CDC закликає проводити вечерю надворі, носити маски й уважно ставитись не лише до дотримання дистанції, а й до споживання їжі: кожна група гостей повинна принести свою їжу й використовувати одноразовий посуд.
Якщо ж хтось із гостей залишається ночувати, CDC рекомендує надати їм за можливості окрему кімнату й ванну, подбати про гарне провітрення, уникнути контактів із домашніми тваринами, через яких може передатись коронавірус, а також не співати й не говорити гучно в середині приміщення, адже в такому випадку у повітря потрапляє більше слини й потенційно вірусу.
День подяки та Різдво - традиційно "гаряча пора" для подорожей країною, аби святкувати в родинному колі. Щороку американці простоюють годинами у заторах, подорожуючи на власному авто, або витрачають значні кошти на авіаквитки, адже в цей час ціни на перельоти найвищі.
Цього року, попри стрімке поширення коронавірусу, подорожувати вирішила значна кількість людей, авіакомпанії повідомляють про збільшення продажів квитків у порівнянні із іншими місяцями часу пандемії.
Тож влада Каліфорнії та Іллінойсу закликала людей відмовитись від поїздок, навіть якщо перевізники пропонують гарні ціни на квитки. Аеропорт Лос-Анджелеса також написав у Twitter безпрецедентне повідомлення: "Якщо ви не повинні подорожувати на ці свята - не робіть цього".
Водночас, у "скасуванні Дня подяки" й відмові від зустрічей із багатьома родичами, як жартома пише авторка колонки видання USAToday, є й позитивна новина: це шанс уникнути неприємних політичних суперечок про вибори президента США за родинним столом.
Дивіться також: У США схвалили перший тест на COVID-19, який можна робити вдома
Your browser doesn’t support HTML5