Міністр фінансів США не переконав демократів в Конгресі, що санкції з заводів Дерипаски варто зняти

Спікер Палати представників США Ненсі Пелозі

Спікер Палати представників США Ненсі Пелозі назвала "втратою часу" законодавців брифінг за зачиненими дверима, який провів міністр фінансів США Стівен Мнучин в середу.

Демократи Палати представників США говорять, що міністр фінансів США Стівен Мнучин не зміг переконати їх на закритому брифінгу у четвер, що Сполучені Штати мають зняти санкції з алюмінієвого гіганта, який контролював союзник Путіна Олег Дерипаска.

Дивіться також: Міністр фінансів США доповість в Конгресі про плани адміністрації Трампа зняти санкції з російського алюмінієвого гіганта

"Це, пам'ятайте, з потужною конкуренцією, є один з найгірших закритих брифінгів, які ми отримали від адміністрації Трампа, - заявила спікер після брифінгу. – Секретар практично не надав свідчень. Він відповів на деякі питання, але не зробив заяви".

Відповідаючи на питання, чи демократи Палати представників будуть вносити постанову, щоб Міністерство фінансів не знімало санкцій, як це зробив в сенаті лідер демократів Чак Шумер, Пелозі сказала: "Побачимо", пише The Washington Post.

Мнучина здивував коментар Пелозі. "Я дещо здивувався через коментар спікера, - сказав Мнучин. – Ми приділили їм біля години з половиною і відповіли на всі їхні питання".

В грудні Міністерство фінансів США поінформувало Конгрес про готовність зняти санкції з виробників алюмінію Rusal, En+ та EuroSibEnergo після того, як російський олігарх Дерипаска істотно зменшить свою частку в компаніях та відійде від їх управління.

8 січня, семеро конгресменів-демократів, які обіймають керівні посади у комітетах Конгресу, звернулись до міністра фінансів США з листом з вимогою пояснити рішення міністерства послабити санкції проти російських алюмінієвих компаній. Зокрема, йдеться про те, що в рамках відходу Дерипаски від володіння та управління компаніями, планом передбачається передача акції російському банку пов'язаному з Кремлем – ВТБ, який наразі перебуває під санкціями США.

Дивіться також: Огляд CES-2019: Tехнології для "виживання"

Your browser doesn’t support HTML5

Огляд CES-2019: Tехнології для "виживання". Відео