«Потужна підтримка України». Державний департамент США ввів санкції проти судді Вовка

У п’ятницю, 9 грудня Державний департамент наклав санкції на голову Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка, як зазначено у заяві, «за вимагання хабаря в обмін на втручання в судові та інші публічні процеси».

Потужною підтримкою України назвала американська посолка в Україні надання Вашингтоном додаткової безпекової допомоги та накладання санкцій, в тому числі на українського суддю, звинуваченого у корупції.

Посолка в Україні Бріджит Брінк заявила, що США надали «потужну підтримку», зокрема тим, що крім виділення додаткових сотень мільйонів доларів, наклала санкції на російські компанії, причетні до постачання іранських безпілотників, а також на українського суддю Павла Вовка, якого звинувачують упродажному правосудді.

«Потужні вчорашні дії на підтримку України – $275 млн безпекової допомоги, санкції проти російських компаній, причетних до передачі іранських безпілотників, внесення до санкційного списку Павла Вовка за вимагання хабарів за втручання в судові процеси», – написала Брінк у Twitter. «Ми з вами», – додала вона.

У п’ятницю, 9 грудня Державний департамент США наклав санкції на голову Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка, як зазначено у заяві, «за вимагання хабаря в обмін на втручання в судові та інші публічні процеси». Разом з суддею Вовком санкції були накладені на двох найближчих родичів, мовиться у повідомленні, опублікованому на сайті Державного департаменту з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Згідно з законом, на який посилається американське зовнішньополітичне відомство, коли є «достовірна інформація» про те, що офіційні особи іноземних урядів були «причетні до значної корупції або грубого порушення прав людини», ці особи та їхні найближчі родичі, не мають права на в’їзд до Сполучених Штатів і повинні бути або публічно, або приватно внесені до санкційного списку.

Українські антикорупційні організації привітали рішення США. Центр протидії корупції написав у Twitter, що включення судді Вовка до корупційного списку було «одним з найбільших подарунків для України».

«Один із найбільших подарунків для України до Міжнародного дня боротьби з корупцією зробив Державний департамент, – мовиться у повідомленні організації у Twitter. – Уряд США ввів санкції проти скандально відомого судді, голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Ми працювали над цим протягом певного часу».

Сам суддя Павло Вовк назвав санкції проти себе результатом «багаторічної кампанії», метою якої, за його словами є «отримання певними міжнародними структурами контролю над судовою владою України».

На своїй сторінці у Facebook він написав, що «групі міжнародних авантюристів та їхній місцевої агентурі» не вдалося довести свої звинувачення, тому вони, «користуючись своїми зв’язками, ввели в оману Держдепартамент США».

Національне антикорупційного бюро України (НАБУ) за результатами розслідування у 2020 році вручило підозру судді Вовку та ще кільком суддям, звинувачуючи його і підконтрольних йому суддів в ухваленні рішенні у власних інтересах і в інтересах певних політичних та бізнес–еліт.

Слідчі НАБУ дійшли висновку, що голова ОАСК керував «злочинною організацією», метою якої було «захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод їхній роботі». Обвинувальний акт скеровано до суду у червні 2022 року.

У квітні 2021 року президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект про ліквідацію ОАСК, але депутати його досі не ухвалили.