Режисер фільму про Євромайдан покаже його американським глядачам

Your browser doesn’t support HTML5

"Я побачив, що таке життя і смерть" - режисер фільму "Молитва за Україну"

Показати американським глядачам документальну історію Євромайдану планує режисер із Каліфорнії Євген Афінєєвський. Свого часу Євген емігрував до США з Росії, але після початку подій на Євромайдані не втримався і поїхав знімати документальне кіно про Революцію гідності. Проект він створював за гроші друзів й власні заощадження. Результат – 80-хвилинну стрічку «Молитва за Україну» режисер планує подавати на всі найпрестижніші кінофестивалі й навіть нагороду Американської кіноакадемії - «Оскар».

Він зізнається: знімати «Молитву за Україну» на Євромайдані вирішив не одразу. Спершу ідею йому підкинули знайомі – однак у Євгена залишалися сумніви.

«Я сказав одному дуже близькому другу, який живе між США, Ізраїлем і Росією, що хочу знімати таке кіно. І він, який мене завжди у всьому підтримував, заявив: «Якщо ти за це візьмешся – ніколи більше до мене не приїжджай», – розповідає режисер. – Це було шоком для мене, але наступного дня я вже був у літаку, що летів у напрямку України».

Там я бачив що – життя, а що – смерть... і знаєте, навіть коли я був у ізраїльській армії... такого, як я бачив в Україні, я не бачив...
Євген Афінєєвський

Режисер пояснює – найбільший страх його друга зародився через російську пропаганду. Той був переконаний: фільм стане одою антисемітам, якими за розповідями російського телебачення, тоді кишів увесь Київ. У відповідь – Афінєєвський знімав на Майдані інтерв’ю з Єврейською сотнею й розвінчував міфи. Каже, робота над фільмом змінила його й запала в душу настільки, що з голови і снів йому досі не йде побачене.

«Там я бачив що – життя, а що – смерть... і знаєте, навіть коли я був у ізраїльській армії, а я репатріювався з Росії в Ізраїль ще до США, так от – такого, як я бачив в Україні, я не бачив навіть в ізраїльській армії».

Прем’єру документального фільму «Молитва за Україну» режисер планував до річниці розгону студентів із Євромайдану. Нині дату довелося перенести. Американські телевізійні мережі й дистрибутори, з якими він нині веде переговори, порадили Євгену переробити фільм, аби той став більш зрозумілим для американського глядача.

«Зараз веду переговори з різними американськими компаніями, які зацікавлені у фільмі і вони не хочуть поспішати. Вони хочуть зробити фільм більш зрозумілим для американської і міжнародної аудиторії», - каже Афінєєвський.

У своєму документальному фільмі режисер показав Майдан через голоси й інтерв’ю самих його учасників. Але каже головне, що хотів передати глядачеві, що світ був би набагато кращим, якби у ньому був такий дух єдності і миру, який був на Майдані. Саме тому Євген сподівається, що - рано чи пізно - фільм побачать і в Росії.

«Неможливо зупинити піратство, - посміхається він. - Тому я сподіваюсь, що фільм побачать у Росії. Я особисто подам фільм на Московький міжнародний кінофестииваль наступного року. Побачимо – яка буде реакція».

Крім того, Євген планує подаватися з фільмом на «Оскар» й інші престижні кінонагороди. Окрім власних амбіцій, до цього його спонукає і розуміння, що таким чином фільм може побачити найширше коло глядачів.

В американському і міжнародному прокаті «Молитва за Україну» має з’явитися на початку 2015 року.

Дивіться також: Чи використає держава потенціал українців, які отримали дипломи у США?