Власнику Telegram Дурову оголосили обвинувачення, заборонили покидати Францію і призначили заставу

На архівному фото - демонстранти у Санкт-Петербурзі зі стилізованою іконою, що зображує засновника Telegram Павла Дурова, протестують проти блокування додатка у Росії 1 травня 2018 року. Photo by OLGA MALTSEVA/AFP

Засновнику і власнику платформи Telegram Павлові Дурову у Франції пред'явили обвинувачення за кількома статтями. Про це мовиться у повідомленні прокуратури Парижа.

Серед обвинувачень – розповсюдження зображень неповнолітніх із дитячою порнографією, торгівля наркотиками, шахрайство, злочинна змова, співучасть організованого угруповання в адмініструванні онлайн-платформи для здійснення незаконних фінансових транзакцій і відмивання грошей, відмова передати на запит уповноважених органів інформацію чи документи, та низка інших.

Окремі правопорушення, якщо будуть доведені, передбачають покарання до 10 років позбавлення волі та грошові штрафи.

За Дуровим встановлено судовий нагляд із сумою застави понад 5 мільйонів євро, зобов'язанням двічі на тиждень з'являтися в відділку поліції, а також заборонено залишати територію Франції.

За інформацією агенції Reuters, додаток для обміну повідомленнями Telegram має майже мільярд користувачів, а випадок з власником платформи Дуровим “підживив дебати про свободу слова”:

“Затримання Дурова розпалило дискусію про те, де закінчується свобода слова і починається дотримання закону”, - пише Reuters.

Одиночний пікет біля паперових літачків, схожих на логотип платформи Telegram, зібраних під час мітингу російської політичної партії "Нові люди" біля посольства Франції в Москві після арешту Павла Дурова, 25 серпня 2024 року. REUTERS/Yulia Morozova

Прокурорка Парижа Лор Беккю заявила, що суддя визнав наявність підстав для офіційного розслідування щодо Дурова за всіма звинуваченнями, за якими його заарештували.

Розслідування може тривати роками, перш ніж справу відправлять до суду або відкладуть, нагадує Reuters.

Арешт Дурова у паризькому аеропорту викликав обурення в Росії, нагадує видання PBS. Там це рішення назвали політично мотивованим. А в Ірані, де Telegram широко використовується, попри офіційну заборону після багатьох років протестів проти шиїтської теократії країни, арешт Дурова викликав реакцію верховного лідера Ісламської Республіки.

Аятолла Алі Хаменеї завуальовано похвалив Францію за “суворість” щодо тих, хто “порушує ваше управління” Інтернетом.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив у понеділок, що арешт Дурова був не політичним кроком, а частиною незалежного розслідування.

Натомість президент України Володимир Зеленський під час останньої пресконференції сказав, що він - проти посиленого регулювання соцмереж.

Крім Росії і Франції, Дуров також є громадянином Об'єднаних Арабських Еміратів і острівної держави Сент-Кітс і Невіс в Карибському басейні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков висловив надію, що Дуров “має всі необхідні можливості для свого правового захисту”, і додав, що Москва “готова надати всю необхідну допомогу та підтримку”, цитує посадовця PBS.

CNN наголошує, що арешт Дурова “викликав особливе занепокоєння як в Україні, так і в Росії”, де мережа, як констатує видання, стала ключовим інструментом комунікації серед військовослужбовців та громадян під час війни Росії проти України.

Дивіться також: Прокуратура Франції розслідує використання Telegram злочинцями і продовжує арешт Дурова

Дивіться також:

Your browser doesn’t support HTML5

Небезпеки платформи Телеграм та затримання Павла Дурова – деталі розвитку справи. Відео