Європейський банк реконструкції та розвитку вказує у щорічному аналізі, ще економіка України відроджується і зростає, але автори також наголошують, що започатковані позитивні реформи ще не доведені до результату.
ЄБРР підкреслює позитивність, але “помірність” показників зростання української економіки, яке становило минулого року 2.5%, а 2018 року ймовірно сягне 3.5%
Фахівці банку вважають, що Україні попри позитивні тенденції і надалі необхідна фінансова підтримка зовнішніх донорів і зокрема Міжнародного валютного фонду для макроекономічної стабільності.
Документ називає важливим нещодавнє схвалення у Верховній Раді таких істотних рішень, як створення антикорупційного суду, затвердження законів про приватизацію, валютні операції, про керування державними банками і захист прав кредиторів.
Але нові закони ще не приносять результатів, вказано у звіті банку, який є найбільшим зовнішнім інвестором в Україні і загалом інвестував понад дванадцять з половиною мільярдів євро.
Найважливішими завданнями для України на 2019 рік ЄБРР вважає збереження макроекономічної стабільності і зокрема залучення зовнішніх джерел фінансування для виплат за запозиченнями, що припадають на 2018-20 роки, впровадження нових ухвалених законів стосовно енергетики, та просування у реформах державних банків, щоб підготувати їх до приватизації.
Банк зауважує, що українці почали отримувати більшу платню і внутрішнє споживання, яке підвищилося на 8,4%, додало до економічного зростання.
При цьому ЄБРР наголошує на тому, що багато українців працездатного віку щораз більше виїжджають за кордон і це створює проблеми на ринку праці в Україні та сповільнює ріст обсягів промислового виробництва.
Емігранти при цьому підтримують українську економіку, переказуючи гроші на Батьківщину.
Згідно з наведеними даними Національного банку України, заробітчани 2017 року прислали додому загалом близько $9,3 мільярда.
Значення цієї суми підкреслене тим, що це становило аж 8.3% усього ВВП країни за минулий рік.
ЄБРР остерігається, що через вибори 2019 року, умови для потрібних Україні структурних реформу будуть гірші, тому з огляду також на інші чинники. зростання економіки за прогнозами буде на рівні лише 3%.
Дивіться також: США виступають проти побудови газогону “Північний потік-2” – міністр енергетики США
Your browser doesn’t support HTML5