"Не хочу додавати болю" - письменниця Елізабет Ґілберт скасувала вихід своєї нової книжки на прохання українських читачів 

Письменниця Елізабет Ґілберт під час прем'єри фільму "Їсти, молитися, кохати", знятого за її книжкою. Фото: AP/Evan Agostini

Американська письменниця Елізабет Ґілберт оголосила, що відкладає заплановане видання своєї нової книжки, де дія відбувається в Росії, на прохання українських читачів. Про це авторка заявила у своєму відеозверненні, яке опублікувала у соціальних мережах.

"Минулого тижня я оголосила про вихід моєї нової книжки, роману The Snow Forest ("Сніговий ліс"), дія якої відбувається в глибинці Сибіру в середині минулого століття. В ній розповідається про групу людей, які вирішили залишити життя в суспільстві, щоб протистояти радянській владі та спробувати захистити природу від індустріалізації", - розповідає у зверненні письменниця.

Пані Ґілберт продовжує, що впродовж минулих вихідних вона отримала “величезний, масовий потік реакцій та відповідей від українських читачів, які висловлювали злість, горе, розчарування та біль через той факт, що я вирішила видати книжку - будь-яку книжку, незалежно від теми - в якій дія відбувається в Росії”.

“Я почула ці повідомлення. Я їх прочитала. І я їх поважаю”, - заявила американська письменниця, яка в минулому була журналісткою у низці американських журналів.

Врешті Ґілберт вирішила змінити оголошені раніше плани і зняла книжку із графіку публікації. “Зараз не час видавати цю книжку”, - підсумувала авторка.

“Я не хочу додати болю групі людей, яка вже пережила, і продовжує переживати жахливий екстремальний біль”, - зазначила Елізабет Ґілберт про український народ.

В Україні книги Елізабет Ґілберт неодноразово ставали бестселерами, зокрема, її видання “Їсти, молитися, кохати” (за мотивами якої знятий однойменний фільм), “Місто дівчат”, “Велика магія”, “Природа всіх речей” та інші. Принаймні шість її романів видало в українському перекладі Видавництво Старого Лева.

Дивіться також: Чи існують "добрі росіяни" та чим закінчиться контрнаступ - інтерв'ю з ведучим британського подкасту про Україну Патриком Бішопом