Маск та Рамасвамі у Конгресі: план урядової ефективності та війна в Україні

Члени Конгресу США зустрічаються з мільярдерами та майбутніми очільниками департаменту урядової ефективності Ілоном Маском, який прийшов на зустріч із сином, та Вівеком Рамасвамі.

У Конгресі США відбулась перша зустріч республіканців з американськими бізнесменами Ілоном Маском та Вівеком Рамасвамі, яким новообраний президент Дональд Трамп доручив реформувати федеральний уряд на користь «більшої ефективності та меншої бюрократії».

Свій новий департамент державної ефективності, так званий DOGE, вони обговорювали на Капітолійському пагорбі у четвер, 5-го грудня, під час серії зустрічей із законодавцями. Візит завершився спільним засіданням із усіма республіканцями Палати Предствників та Сенату.

Маск і Рамасвамі виступали приблизно по хвилині, однак за словами тих, хто був присутнім на закритій зустрічі, вони розкрили мало планів щодо того, де знайти можливості для скорочення витрат. Натомість наголошували, що розміри як уряду США так і держборгу на 36 трильйонів доларів відчутно зросли.

Після розмов за закритими дверима конгресова кореспондентка Голосу Америки Катерина Лісунова розпитала законодавців про їхні враження.

Спікер Палати Представників Майк Джонсон назвав зустріч з республіканцями Сенату та Палати представників "дуже продуктивною". І пообіцяв, що найближчими днями "буде іще багато чого".

"Ми лише на початку процесу. Але слідкуйте за новинами, далі буде", – запевнив спікер.

Республіканці, які поспілкувались із Голосом Америк сказали, що питання України напряму не порушувалося, але діяльність департаменту Маска-Рамасвамі – DOGE може вплинути на Держдеп та Міноборони США, які безпосередньо співпрацюють із Києвом.

Також їй вдалось поставити запитання Ілону Маску про те, чи буде він залучений до вирішення війни в Україні, мільярдер почув його, але вирішив не відповідати.

Your browser doesn’t support HTML5

Час-Time. Маск і Рамасвамі у Конгресі США: чи говорили про Україну

Конгресмен-республіканець Деррік Ван Орден сказав, що це була "дуже практична дискусія про те, що слід виправити".

"Ми бачимо це день у день на слуханнях комітетів. Ми слухаємо цих людей, які контролюють сотні мільйонів і мільярдів доларів. Це зміниться", – конгресмен переконаний, що DOGE буде ефективним у тому, щоб поставити державні витрати під суворий контроль.

Для багатьох членів Конгресу це було наболіле питання, і вони завалили Маска та Рамасвамі своїми пропозиціями.

"Ми слухали відгуки від багатьох законодавців, які мають пропозиції, – сказав конгресмен Білл Гуізенга. – Люди буквально ставали в чергу до мікрофона, щоб зробити пропозиції, на які сфери уряду треба звернути увагу".

На думку іншого учасника зустрічі, конгресмена Енді Барра, багато законодавців переконані, що в уряді присутні "зловживання, шахрайство та непотрібні видатки" та діляться інформацією про них із новим "департаментом ефективності".

"Це творча співпраця між республіканцями та новим департаментом, щоб зробити уряд ефективнішим", – сказав Барр в інтерв'ю Голосу Америки.

На запитання про те, чи порушував Ілон Маск якісь міжнародні теми, як то завершення війни в Україні, або протистояння з Китаєм, Барр сказав, що так, але "не напряму", бо відомства, які мають відношення до закордонної політики, також будуть під пильним оком нового департаменту.

"Держдепартамент та інші міністерства, зокрема Міністерство оборони – також мають бюрократичне марнотратство. Було багато розмов про оптимізацію державного управління", – пояснив конгресмен.

Як повідомив Голосу Америки Конгресмен Деррік Ван Орден, тема Китаю все ж пролунала під час зустрічей з Маском, але не в контексті геополітичного протистояння. За його словами, законодавців цікавили космічні перегони.

"Ілона Маска запитали, чи ми зможемо відправити на Місяць більше людей, до того як це зроблять китайці, і він відповів - так. Це було круто", – сказав конгресмен.

Раніше, Голос Америки повідомляв, що так званий департамент ефективності уряду, попри свою назву, швидше за все буде дорадчим комітетом, а не фактичним урядовим міністерством.

Нова ініціатива буде частиною майбутньої адміністрації Дональда Трампа та буде спрямована на скорочення державних витрат і підвищення ефективності урядових установ.

Нагадаємо, що під час брифінгу у Білому домі у п'ятницю речниця адміністрації президента США Карін Жан-П’єр заявила, що у 45 днів, які залишилися чинній адміністрації, команда президента намагається забезпечити отримання Україною усієї допомоги, що була пообіцяна союзниками та переконатися, що Україна має підтримку від усіх 50 країн-партнерів.

Дивіться також: Маск і Рамасвамі у Конгресі США: подробиці розмов із законодавцями.

Your browser doesn’t support HTML5

Маск і Рамасвамі у Конгресі США: подробиці розмов із законодавцями. Відео