Трамп провів призначення в енергетиці, пообіцяв ввести "надзвичайний стан" в галузі

Вугільна електростанція AES Indiana Petersburg Generating Station в Петербурзі, штат Індіана, у середу, 25 жовтня 2023 року. (AP Photo/Joshua A. Bickel)

Президент Дональд Трамп в день інавгурації видав низку указів, якими призначив десятки керівників урядових установ та виконуючих обов'язків. Призначення включають і очільників державних комісій в сфері енергетики і відбулись на тлі планів оголосити надзвичайний стан в галузі.

Раніше Трамп оголосив широкомасштабну програму, спрямованої на збільшення виробництва викопного палива, пообіцяв зупинити те, що він назвав новим "зеленим новим курсом", і відмовитися від політики, яку вів Байден в сфері подолання змін клімату та стимулювання купівлі електромобілів.

Регуляторні органи, які наглядають за ядерною енергетикою, природним газом та іншою енергетичною інфраструктурою, очолять двоє республіканців.

Згідно з указом, оприлюдненим на сайті Білого дому, Девід Райт став новим головою Комісії з ядерного регулювання (NRC), а Марк Крісті очолив Федеральну комісію з регулювання енергетики (FERC).

NRC регулює комерційні атомні електростанції та інші види використання ядерних матеріалів.

FERC регулює міждержавну передачу електроенергії, природного газу та нафти, а також розглядає пропозиції щодо будівництва терміналів зрідженого природного газу, що є пріоритетом Трампа.

Обидві групи є незалежними установами, членів якої призначає президент і затверджує Сенат.

У своїй інавгураційній промові президент Дональд Трамп заявив у понеділок, що "інфляційна криза була спричинена масовими перевитратами та підвищенням цін на енергоносії".

"Тому сьогодні я також оголошу надзвичайний стан в енергетичній сфері. Ми будемо бурити, крихітко, бурити", — сказав Трамп у промові, нагадавши гасло своєї передвиборчої кампанії "Drill, baby, drill!", що закликає збільшити внутрішній видобуток енергоресурсів у США.

Трамп планує вийде США з Паризької кліматичної угоди, згідно з пріоритетами, оприлюдненими Білим домом у понеділок.

Паризька угода є міжнародною угодою, яка має на меті обмежити підвищення глобальної температури до 1,5 градусів за Цельсієм. Під час першого президентства Трамп вже вивів США з цієї угоди, але Джо Байден повернув членство країни в угоді.

Як пояснив журналістам представник Білого дому, національна надзвичайна ситуація в енергетичній сфері "розблокує низку різних повноважень" для видобутку природних ресурсів, повідомляє американський телеканал ділових новин CNBC.

Президент пообіцяв вдвічі скоротити витрати на електроенергію протягом першого року свого правління, нагадує телеканал.

Зі слів неназваного чиновника нової адміністрації, з яким говорили кореспонденти CNBC, "надзвичайна ситуація в національній енергетиці" важлива з огляду на суперництво у сфері штучного інтелекту з Китаєм, щоб США могли "залишатися на передовій світових технологій".

Трамп також має намір підписати указ про розгортання виробництва енергоресурсів на Алясці, сказав посадовець, з огляду на геостратегічне розташування штату, звідки США зможуть експортувати зріджений газ "не лише в інші частини Сполучених Штатів, а й до наших друзів і союзників в Азійсько-тихоокеанському регіоні", цитує чиновника американський телеканал.

Протягом останніх років США стали найбільшим виробником сирої нафти у світі, випереджаючи Саудівську Аравію та Росію.

Дивіться також: На самітах АТЕС і Групи 20 Байден говоритиме з лідерами, стурбованими змінами політики США