США уважно стежать за реформами енергетики України, зокрема щодо захисту від політичного впливу державних компаній "Укренерго" та "Енергоатом". Про це заступник держсекретаря США Джеффрі Паєтт сказав Голосу Америки.
Паєтт, який у 2013-2016 роках був послом в Україні, зауважив, що "вже десять років" працює з питання українських реформ і вважає, що в цій сфері є "реальний прогрес".
Як одне зі свідчень успіху зусиль із подолання корупції в Україні, Паєтт назвав ріст цифр звітності "Нафтогазу" про видобуток корисних копалин.
"Можливо, це покращення видобутку, а, можливо, краще управління. Це може бути тому, що раніше видобуток йшов на сторону і прозоро не декларувався. Однак, в будь-якому випадку, це позитивно", - додав Паєтт.
Кроки із захисту державних енергетичних компаній від політичного впливу передбачені і в другому меморандумі про енергетичну співпрацю між США та Україною, який підписали держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 3 грудня цього року.
Меморандум передбачає, що США нададуть Україні 825 мільйонів доларів на підтримку енергетики. Серед умов - прогрес в реформі "Укренерго", "Енергоатому", "Оператора газотранзитної системи", посилення незалежності Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тощо.
Відставка голови "Укренерго" Володимира Кудрицького у вересні викликала занепокоєння міжнародних донорів, зокрема, через можливий політичний тиск на наглядову раду "Укренерго".
В грудні "Група семи" привітала призначення нової наглядової ради "Укренерго".
"Це сприятиме подальшій міжнародній підтримці енергетичної безпеки України на тлі постійних жорстоких атак з боку Росії. Наглядова рада має невідкладно розпочати відбір нового голови правління", - йдеться в заяві послів G7 в Україні.
"Ми дуже уважно слідкуємо за обранням керівника "Укренерго", - зауважив Паєтт і додав, що тривають реформи всіх державних підприємств, і особливо важливим тут є "Енергоатом".
"Рим будувався не за один день, і Україна не стане членом Євросоюзу за один день", - підсумував Паєтт.
Згадуючи свою роботу в Україні, яка припала на час Революції гідності, Паєтт відзначив: "Виконання прагнень українського народу під час Революції гідності є так само важливим сьогодні, як і завжди".
Повне інтерв'ю з Джеффрі Паєттом читайте тут.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5