Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та генеральний секретар НАТО Марк Рютте на час зустрічі в Анкарі в понеділок, 25 листопада, обговорили питання війни Росії проти України.
"Під час зустрічі йшлося про те, що можна зробити, щоб зупинити війну між Україною та Росією...", - повідомило управління комунікацій Туреччини в мережі Х.
Як зазначили в НАТО, Марк Рютте похвалив Туреччину за "її тверду підтримку української оборонної промисловості боєприпасами, артилерією та необхідною допомогою, а також за її ключову роль у таких ініціативах, як Чорноморська зернова угода та інші дипломатичні зусилля".
Також, йдеться у повідомленні НАТО в мережі Х, генеральний секретар "відзначив відданість Туреччини колективній безпеці Альянсу", наголосивши, що Туреччина має другу за величиною армію в НАТО і витрачає понад 2% ВВП на оборону.
Напередодні, за повідомленням офісів президента Туреччини та Кремля, Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ, під час якої, за даними турецької сторони, обговорили двосторонні відносини між країнами, а також регіональні та глобальні питання.
Як нагадує Reuters, минулого тижня Ердоган виступив проти рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього радіуса дії для ударів всередині Росії, заявивши, що це ще більше розпалить конфлікт.
"Крок Байдена буде інтерпретований як крок, спрямований на розпалювання війни та забезпечення того, щоб вона ніколи не закінчувалася, а розросталася", - сказав Ердоган журналістам під час повернення до Туреччини з Бразилії, де він брав участь у саміті G20.
Раніше агенція Bloomberg із посиланням на джерела писала, що Ердоган має нову ініціативу з припинення війни Росії в Україні, яку планував представити на саміті Групи 20 під в Ріо-де-Жанейро.
За даними Bloomberg, план Ердогана передбачає, що Україна щонайменше на 10 років відкладе обговорення питання про вступ країни до НАТО.
Також Ердоган нібито пропонує створити демілітаризовану зону на сході Донбасу і розмістити там міжнародні війська "як додаткову гарантію". Крім того, президент Туреччини пропонує забезпечити Україну військовими поставками як компенсацію за згоду не ставати учасницею НАТО.
За повідомленнями Reuters та Радіо Свобода з посиланням на поінформовані джерела, НАТО проведе екстрену зустріч з Україною 26 листопада для обговорення застосування Росією гіперзвукової ракети середньої дальності вранці 21 листопада для удару по місту Дніпро.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5