Допомагатимемо Україні до перемоги. Ми підтримуватимемо Україну на її шляху до членства в НАТО та ЄСКая Калас, прем'єр-міністерка Естонії
Латвія, Литва та Естонія приєднались до декларації «Групи семи» про підтримку України.
«Ми стояли разом з Україною з першого дня неспровокованої та жорстокої агресії Росії. Ми підтримуватимемо Україну до перемоги. [...] Ми твердо віримо, що лише членство в НАТО забезпечить Україні гарантії безпеки та надійний фактор стримування, необхідний для запобігання майбутній агресії з боку експансіоністської Росії», - йдеться в заяві урядів балтійських країн.
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Калас на своїй сторінці в мережі Х зазначила: «Естонія разом з Литвою та Латвією приєднується до декларації [«Групи семи»] про підтримку України. Допомагатимемо Україні до перемоги. Ми підтримуватимемо Україну на її шляху до членства в НАТО та ЄС».
В заяві балтійські країни також висловилися за те, щоб розпочати перемовини з Україною про вступ до Євросоюзу вже цього року: «Ми тісно співпрацюватимемо з Україною на її шляху до членства в ЄС. Після оцінки виконання рекомендацій ми з нетерпінням чекаємо початку переговорів про вступ у 2023 році. Сильна, незалежна та успішна Україна, яка повністю закріплена в євроатлантичній сім’ї, має важливе значення для європейської безпеки».
Як повідомляв раніше Голос Америки, декларація «Групи семи» про підтримку України була підписана наприкінці саміту НАТО у Вільнюсі 11-12 липня цього року. В ній країни зобов’язалися укласти з Україною двосторонні угоди у сфері безпеки та підтримки економічної, фінансової стабільності України й відбудови країни. Декларація також містить тези про притягнення Росії до відповідальності за розв’язання війни в Україні.
До «Групи семи» входять найбільші економіки світу: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.
Перемовини щодо взаємних зобов’язань у сфері безпеки між Україною і Сполученими Штатами розпочалися 3 серпня цього року, коли Вашингтон відвідала українська делегація на чолі з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком, як розповідав Голос Америки.
Зараз до спільної декларації приєдналися 18 країн: Естонія, Латвія, Литва, Фінляндія, Швеція, Данія, Норвегія, Ісландія, Чехія, Болгарія, Румунія, Бельгія, Нідерланди, Ірландія, Португалія, Іспанія, Греція та Північна Македонія, повідомляє видання ERR.ee з посиланням на урядовий сайт Естонії.