«Референдумом за спокій і стабільність» – назвав майбутнє волевиявлення голландців прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Таку заяву він зробив у Вашингтоні під час виступу в Американському університеті. Нагадаємо, шостого квітня – у Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо доцільності ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.
Прем’єр-міністр Рютте ділиться досвідом із майбутніми дипломати у вашингтонському Американському університеті. Тут він зізнається, особисто він не є прихильником проведення консультативного референдуму про доцільність ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС. Але якщо так вирішили його громадяни – це треба прийняти.
«Цей референдум не про надання Україні додаткових грошей, спільний захист, і не про прийняття України до НАТО. І він також не про вільне пересування людей, яке є всередині ЄС. Наприклад, коли польська медсестра переїжджає до Нідерландів чи Франції, бо хоче там працювати. Тому я не знаю чому б людям бути проти нього. Адже він за спокій, стабільність і за важливість Європейського Союзу. А Україна є важливим гравцем. І якщо Ви хочете почути мою думку, то Україна не повинна ставати членом ЄС, бо мені хочеться, щоб Україна також будувала сильні стосунки з Росією».
Прагнення українців досягнути асоціації з ЄС призвело до Євромайдану, погіршення стосунків із Росією, а згодом і початку війни на сході України. У своєму виступі прем’єр-міністр заявляє, що Угода про асоціацію з ЄС не має бути перешкодою для можливого відновлення відносин України та Росії у майбутньому.
«Звісно ж нам не треба забувати, що частина російської історії почалася в Україні. Вона почалася в Києві. Звісно, те що сталося в Криму й Східній Україні створило ситуацію, яка унеможливила стабільні стосунки з Росією. Але я сподіваюся, що якщо не в близькому майбутньому, то бодай у віддаленому майбутньому Україна буде мати гарні стосунки як із Європейським Союзом, так і з Росією», - зазначив прем’єр-міністр Рютте.
На сьогодні усі решта 27 країн-учасниць ЄС вже ратифікували угоду. Нідерланди єдина країна, де процес затягнувся. Останні опитування громадської думки голландців свідчать, що вони радше за все скажуть «ні» доцільності Угоди про асоціацію України з ЄС.
Дивіться також: "Все тільки на словах" - активістка діаспори про питання до Порошенка
Your browser doesn’t support HTML5