Міністри фінансів Польщі, північноєвропейських країн та країн Балтії надіслали листа керівниці Міжнародного валютного фонду Крісталіні Георгієвій із попередженням про репутаційні ризики для МВФ, який збирається відправити місію до Москви у жовтні. Про це Радіо Свобода розповіли дипломати, які обізнані з ситуацією, але не уповноважені давати коментарі ЗМІ.
Підписанти листа – Польща, Литва, Латвія, Естонія, Данія, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Ісландія – висловлюють глибоке невдоволення планами МВФ та наполягають, що такий крок зробить Міжнародний валютний фонд першою великою міжнародною фінансовою установою, яка відновить співпрацю з російською владою після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Автори листа наполягають, що країна-агресор не повинна мати доступу до частки глобальних суспільних благ, які пропонують міжнародні інституції, як-от високоякісні поради МВФ для країни щодо макроекономічної та фінансової політики. Та й наданим від уряду РФ фінансовим даним не можна буде довіряти, вважають представники дев’яти країн, які підписали звернення до Міжнародного валютного фонду.
Дивіться також: Не час "вітати Росію з відкритими обіймами". У Конгресі США коментують місію МВФ до МосквиМіністерство закордонних справ України 5 вересня висловило занепокоєння повідомленнями про те, що Міжнародний валютний фонд планує відновити співпрацю з Росією і направити місію до Москви.
4 вересня на сайті МВФ було оприлюднене повідомлення про те, що місія фонду відвідає Росію для обговорення «економічного розвитку і політики країни». Як заявила постійна представниця МВФ в Росії Аннетт Кіобе, команда фонду проводитиме віртуальні дискусії з 16 вересня, а потім вирушить до країни для особистих зустрічей.
Це може бути перша місія МВФ до Росії від початку її повномасштабного вторгнення в Україну.
Дивіться також: МВФ попередньо узгодив надання Україні чергового траншу фінансової допомоги на 1,1 мільярда доларів