За повідомленням ЗМІ, лідери Європейського Союзу засудили Росію за бомбардування цивільних осіб в обложеному сирійському місті Алеппо, але зіткнулися з опором Італії у питанні запровадження нових санкцій щодо Кремля.
Шоковані ударами російської авіації по лікарнях та гуманітарному конвої, у результаті чого загинули сотні цивільних осіб, у тому числі діти, Великобританія, Франція і Німеччина закликали до застосування максимального тиску на Москву припинити атаки на повстанців у східному Алеппо.
Як повідомляє інформаційне агентство Reuters, прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці, чия країна має широкі торговельні зв'язки з Росією, заявив, що економічні санкції не повинні бути частиною цієї стратегії, тому що вони не змусять Москву вести переговори щодо встановлення миру.
«Ми повинні зробити все можливе для мирного врегулювання в Сирії, але важко уявити, що це має бути пов'язано з подальшими санкціями проти Росії», - сказав Ренці журналістам після вечері в Брюсселі, де обговорили стратегію ЄС.
Не маючи жодної військової ролі у громадянській війні в Сирії, Євросоюз розраховує на свій нейтральний статус, щоб допомогти ООН у її зусиллях припинити конфлікт у Сирії, який триває майже п’ять з половиною років.
Франція намагалася ізолювати Росії, спочатку в Раді Безпеки ООН у Нью-Йорку неуспішною спробою встановити перемир’я в Сирії, а відтак цього тижня формальною заявою міністрів закордонних справ 28 країн-членів ЄС з осудом бомбардування авіацією РФ контрольованого повстанцями східного Алеппо.
У ранніх годинах у п’ятницю, лідери ЄС опрацювали гостро сформульовану заяву. Проте, як відзначає Reuters, в остаточній версії заяви, яку мають прийняти за результатами саміту, прибрали формулювання щодо можливого введення санкцій проти російських громадян і компаній, пов'язаних з сирійським президентом Башаром аль-Асадом.
Дивіться також: Як пройшла вишукана зустріч Барака та Мішель Обами з прем’єр-міністром Італії
Your browser doesn’t support HTML5