Тили Євромайдану забезпечують закордонні українці

У передмісті Нью-Йорка вже другого грудня спонтанно згуртувалась група українців, яка налагодила передачу фінансової допомоги на конкретні потреби Євромайдану. Вони називають свою роботу, тиловим забезпеченням.
У приватному будинку у штаті Нью-Джерзі, група активістів працює над розподіленням зібраних коштів. Почалося все з першого переказу на цільову допомогу Євромайдану, який зробила Люба Шипович.

«Я надіслала свої власні кошти та кошти своїх друзів у Київ, попросивши купити електрогенератор для майданівців», згадує Люба.

Потім, у соціальній мережі Фейсбук вона розповіла однодумцям, що передала гроші через компанію Вестерн Юніон.
Це якась неймовірна сила єднання народу

«Буквально через хвилини до мене посипались прохання прийняти гроші на мій Пей-Пал рахунок і просто пересилати по Вестерн Юніон в Україну. Це почалось з невеличкої ініціативи. Вже через кілька годин воно перетворилось у щось велике, це якась неймовірна сила єднання народу».

Гроші на другий генератор зібрали за лише три години. Друзі Люби, на передані кошти закупають усе потрібне Майданівцям. Активісти вирішили допомагати з купівлею в першу чергу дорогих речей, хоча купують усе, що негайно необхідно.

Your browser doesn’t support HTML5

На параді у Чикаго танцювали за Євромайдан

"Ми вирішили зосередитися на більш дорожчих, цінних речах, які не дуже просто купити одній двом людині, в Києві. Ми купували великими партіями необхідні речі, як одноразовий посуд, великі партії шкарпеток, ліки, воду".

"Ми продовжуємо далі шукати в Інтернеті інформацію про потреби на Майдані і переказувати гроші в Україну, направляти наших друзів добровольців в Києві", - пояснює Люба, як організована робота.

Гроші на відкритий Любою рахунок надходять не лише зі Сполучених Штатів. Є перекази з Ірландії, Японії, Фінляндії, Великобританії, Іспанії, Італії, Швеції та навіть з Молдови.

За перші десять днів, Люба з друзями зібрали майже 13 тисяч доларів. Інформацію про те, скільки надійшло коштів і куди вони витрачаються, можна знайти на Фейсбук сторінці активістів «Закордонні українці Євромайдану». Гроші окрім іншого, йдуть на підтримку незалежних ЗМІ, певну суму переказали родинам побитих Беркутом демонстрантів.

Окрім того, учасники групи, яких тепер сотні, розробляють дизайн агітаційних матеріалів, пишуть зразки петицій та листів законодавчім органам США та інших країн. Ці люди кажуть, що налаштовані працювати, так довго, як того потребуватиме Майдан.

Your browser doesn’t support HTML5

Євромайдани США