Від європейських служб, які відповідають ліцензування медичних препаратів, очікують нових висновків щодо можливих негативних побічних наслідків так званої “Оксфордської вакцини” від коронавірусу фармацевтичної компанії AstraZeneca.
Причинний зв’язок (випадків тромбозу і щеплень) не доведений, але подальші аналізи тривають.
Вакцину AstraZeneca масово використовують у Великій Британії, в Європейському Союзі та в інших країнах, зокрема в Україні, але у США федеральна адміністрація харчів та медикаментів ще не видавала дозволу на ту вакцину.
У Великій Британії цього тижня повідомили про призупинення програми пробного щеплення дітей тією вакциною на час, поки британське агентство медикаментів розслідує припущення про можливий зв’язок з рідкісними випадками тромбозу у дорослих.
Тим часом більшість урядів Європи та у світі продовжують використовувати вакцину AstraZeneca, дотримуючись рекомендацій фахових служб, які вважають її назагал безпечною і заявляють, що користь від щеплень тією вакциною переважає можливі ризики.
У Великій Британії першу дозу вакцин ввели вже понад 31 мільйону людей, і більшість з них - понад 18 мільйонів отримали вакцину AstraZeneca.
Британське агентство медикаментів повідомило про приблизно 30 випадків тромбозу - 7 з них смертельні.
Німецький інститут Пауля Ерліха повідомив про 31 випадок рідкісної форми тромбозу і дев’ять померлих з 2,7 мільйона вакцинованих в тій країні.
Дивіться також: USAID допоможе Україні підготуватися до отримання вакцини Pfizer
Незвичайні поодиноку випадки тромбозу були виявлені також у Норвегії та інших країнах Європи.
Європейське агентство лікарських засобів, яке відповідає за ліцензування препаратів у ЄС, наприкінці березня оголосило про початок роботи нової фахової групи для розгляду даних про рідкісні випадки проблем зі згортанням крові у людей, яким зробили щеплення.
«Причинний зв’язок (тих випадків) не доведений, але подальші аналізи тривають», - сказано у заяві агентства 31 березня.
Нового звіту очікують цього тижня на тлі заяви чільного представника агентства, про існування «чіткого зв’язку» між вакциною AstraZeneca і дуже рідкісними випадками утворення згустків крові - тромбів у мозку.
Марко Кавалері, керівник служби вакцин Європейського агентства лікарських засобів, сказав італійській газеті Il Messaggero, що на його думку «є чіткий зв’язок (випадків тромбозу) з вакциною», але також наголосив: «ми ще не знаємо, що спричиняє таку реакцію».
Дивіться також: У США вийшли мемуари Гантера Байдена: головне про роботу в Україні та історію наркозалежності. Відео
Your browser doesn’t support HTML5