Між урядами Британії та Іспанії спалахнула суперечка через раптове рішення Лондона з 27 липня запровадити 14-денний карантин для всіх, хто прибуває з Іспанії.
Вимога двотижневої самоізоляції у Британії зараз діє стосовно прибульців із багатьох країн, зокрема для тих, хто приїздить зі США та з України, але Іспанія на початку липня була внесена до списку майже 80 так званих безпечних країн і територій.
Тепер британський уряд заявив, що змінив оцінку ситуації в Іспанії у зв’язку зі зростанням кількості випадків з коронавірусом.
Наша мета дуже чітка - уникнути повторного національного карантину.Софі Вільмес, прем’єр-міністр Бельгії
Рішення застало зненацька багатьох британських туристів, у яких можуть виникнути проблеми зі страхуванням їхніх поїздок, і ті люди будуть вимушені планувати свою ізоляцію по поверненні додому.
Для порушників карантину передбачені штрафи до £1000 ($1284), а за повторні порушення штраф може сягати £5000 ($6422).
Рішення Лондона стало новим ударом для європейських туристичних компаній та авіаперевізників, які вже вимушені оголошувати про скасування рейсів.
Іспанська економіка значною мірою залежить від туризму, а британці минулого року становили п’яту частину від усіх іноземних відвідувачів країни.
Іспанський прем’єр-міністр Педро Санчес заявив, що крок британського уряду «несправедливий» і вказав, що у деяких регіонах Іспанії епідеміологічна ситуація з COVID-19 краща, ніж у Великій Британії.
Але в Лондоні заявили, що не планують змінювати рішення.
Бельгія обмежує спілкування
Бельгійський уряд оголосив, що з наступного тижня запроваджує систему обмеження безпосередніх контактів між людьми за межами родин.
Ми зобов’язані зробити так, щоб ті, хто прибуває, не заражали, навіть не відаючи про те, інших, і не починали нові ланцюги заражень.Єнс Шпан, міністр охорони здоров’я Німеччини
“Наша мета дуже чітка - уникнути повторного національного карантину”, - сказала прем’єр-міністр Софі Вільмес.
Від бельгійців також вимагають і далі по можливості працювати з дому, ходити на закупи наодинці та не затримуватися в крамницях більше ніж 30 хвилин.
Бельгія запроваджує нові обмеження на спорт, коли йдеться про командні, або контактні види тренувань чи змагань.
Окремо у місті Антверпен оголосили, що мешканцям заборонено виходити з дому між 23:30 і 6 ранку.
Німеччина більше тестуватиме
Уряд Німеччини планує запровадити обов’язкове тестування на коронавірус для усіх людей, що прибувають з країн і територій, де на думку урядовців ситуація з COVID-19 незадовільна.
“Ми зобов’язані зробити так, щоб ті, хто прибуває, не заражали, навіть не відаючи про те, інших, і не починали нові ланцюги заражень”, - сказав міністр охорони здоров'я Єнс Шпан.
Баварія, південний німецький район вже оголосив, що пропонує аналізи на коронавірус усім, хто приїздить з-за кордону.
Економіку доведеться відкривати, людям треба буде йти до праці, торгівлю необхідно відновлювати.Майк Раян, ВООЗ
Місця для тестування обладнують в аеропортах, на залізничних станціях, на великих перепускних пунктах на кордонах тощо.
Франція стурбована зростанням коефіцієнта
З 20 липня Франція вимагає, щоб люди носили маски на обличчях, коли заходять в крамниці та в інші людні приміщення.
За відмову носити маску у вказаних місцях у Франції загрожує штраф €135 ($158).
В курортній місцевості Кіберон на французькому атлантичному узбережжі запроваджено заборону на перебування на пляжах уночі.
Французький уряд стурбований тим, що коефіцієнт інфікування в країні у минулу суботу досяг 1,3 - це означає, що кожна інфікована людина заражає більше ніж одну іншу особу.
ВООЗ каже, що лише закриття кордонів не спрацює
Всесвітня організація охорони здоров’я постійно наголошує на тому, що пандемія COVID-19 розростається, але представники ВООЗ вчергове заявили, що закриття кордонів саме по собі не може стримати поширення коронавірусу.
“Окремим країнам у найближчому майбутньому буде майже неможливо тримати кордони повністю закритими. Економіку доведеться відкривати, людям треба буде йти до праці, торгівлю необхідно відновлювати”, - сказав директор надзвичайних програм ВООЗ Майк Раян.
Організація натомість наголошує на таких діях як проведення якомога більшої кількості аналізів на коронавірус і відстеження, з ким контактували заражені люди, а також дотримання правил дистанціювання та покривання обличчя.
Багато покладають надій на створення вакцини від коронавірусу, і низка компаній та установ оголосили, що вже проводять випробування щеплень, але фахівці кажуть, що поява дієвої вакцини ще не гарантована, і що на її створення піде ще принаймні кілька місяців.
Дивіться також: Роботи на кухнях: коронавірус дав ще більший поштовх автоматизації сфери послуг
Your browser doesn’t support HTML5